Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Notlar Widget’ında Görünecek Notu Seçmek

iPhone’da Notlar Widget’ında görünecek notu seçmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız. iOS 10 güncellemesiyle birlikte Notes / Notlar uygulamasına widget özelliği kazandırıldı. Widget’lar iOS 10 güncellemelerinden birisinin parçası olarak eklendi, yani iOS 10.0 güncellemesinde widget’lar yer almıyordu. Bilmeyenler için, iOS işletim sisteminde widget’ların Spotlight aramalarında ve kilit ekranında belirdiğini ifade edelim. Notlar uygulaması ve widget’ı maalesef herhangi bir ayara sahip değil, widget’ta iCloud’da yer alan notlardan son üçü görüntülenmekte. Widget’ta iPhone’unuzda yer alan notların (On my iPhone hesabı) görüntülenmesini istiyorsanız bunu yapabilmek için bir yöntem şu an için yok. Ancak Notes widget’ında hangi hesabınızdan notların gösterileceğini seçebilmeniz mümkün.

iOS: Notlar Widget’ında Görünecek Notu Seçmek

ios-notlar-widgetinda-gorunecek-notu-secmek-1

iPhone’da Settings (Ayarlar) menüsüne erişin ve Notes (Notlar) seçeneğine dokunun. Yeni oluşturulan bir notun ekleneceği varsayılan hesabı seçebileceğiniz bölüme kaydırma yapın. Notes / Notlar’ın widget’inde hangi notların görüntüleneceğini belirleyen şey bu.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

iCloud’a kaydedilen son üç notun Notes / Notlar widget’ınde görünmesini isterseniz iCloud seçeneğini seçin; bununla birlikte On My iPhone hesabına kaydedilen son üç notun Notes / Notlar widget’ında görünmesini isterseniz bunu varsayılan olarak atayın.

Maalesef widget’ta görüntülenmesini istediğiniz mesajları tek tek seçebilmeniz için bir yöntem yok. Fakat iOS kilit ekranında spesifik bir notun belirmesini istiyorsanız Today Snippet adlı üçüncü parti ücretsiz uygulamadan yardım alabilirsiniz. Today Snippet ile kilit ekranınıza dilediğiniz metni ekleyebiliyorsunuz. Uygulamayı App Store’da aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.