Kategoriler
Aksesuarlar

iPhone ile AirPods Eşleştirme Sorunlarına Çözümler

Yeni nesil kablosuz Apple AirPods kulaklıklar en sonunda satışta. Kullanıcılar Apple sitesine koşarak yeni kulaklığı sipariş ettiler ve kullanmaya başladılar. Apple açıklamasına göre aylar süren beklemenin nedeni ürünü en ideal şekilde kullanılabilir hale getirmekti. Apple, her zamanki gibi kullanımı kolay bir ürüne imza attı ve eşleştirmeyi çocuk oyuncağına çevirdi. Normalde kutusundan çıkarılan Apple AirPods kulaklıkları iPhone yanına getirip eşleştirmek saniyeler alıyor ama bunu başaramayanlar da var. Otomatik kulak algılama da içeren kulaklıklar iPhone, iPad, Apple Watch, Appe TV, Mac ile kullanılabiliyor. Sorun yaşıyorsanız çözüm yolları şöyle:

iPhone ile AirPods Eşleştirme Sorunlarına Çözümler

iPhone cihazınızda en azından iOS 10.2 ya da üstü işletim sistemi yüklü olmalı. Yeni alınan Apple AirPods kulaklıklar şarj edilmeli. Bunun için birlikte gelen kutusuna yerleştirmeniz yeterli. Kutudaki dahili batarya, 24 saat dinleme süresi sunabiliyor. Kutusunu şarj etmek içinse Lightning kablosuyla USB portuna bağlamanız gerekiyor. 15 dakikalık AirPods şarjıyla 3 saat müzik dinlenebiliyor.

screenshot-1482221545
  1. AirPods kulaklıkları kutusuna yerleştirin. Ardından kutu kapağını kapatın ve en az 15 dakika bekleyin.
  2. Kapağı açın ve AirPods durum LED’inin beyaz renk yanıp sönmesini bekleyin. Artık kuruluma geçebilirsiniz.
  3. Durum LED’i beyaz yanıp sönmezse kutu arkasındaki kurulum düğmesine basmanız ve durum LED’i yanıp sönene kadar basılı tutmanız gerekiyor.
  4. Hala iPhone ile kurulum işlemine geçemiyorsanız durum LED’i turuncu ve ardından beyaz yanıp sönene kadar – yaklaşık 15 saniye boyunca – kurulum butonuna basılı tutun.
  5.  Ardından iPhone ile AirPods kulaklıkları yan yana getirip ekrandaki kurulum sihirbazının açılmasını sağlayın.
İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları