Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch İle Pokemon Go Oynayın

Nintendo’nun fırtınalar estiren Pokemon oyununun benzer başarıyı gösteren Pokemon Go mobil versiyonu aylardan beri gündemde ve son olarak beklenen an gelerek Pokemon Go’nun Apple Watch uyumlu sürümü de dağıtımda. Oyunun geliştiricisi Niantic firması Apple Watch üzerinde çalışan sürümü Eylül ayındaki iPhone etkinliği sırasında göstermişti ve sunulacağı ifade edilmişti.

Apple Watch İle Pokemon Go Oynayın

Her ne kadar Pokemon Go artık eskisi kadar gündemde olmasa da ve yerini Super Mario Run’a bırakmış olsa bile Apple Watch ayrı bir kulvar olarak görülebilir zira ufak ekranda oynamak apayrı bir deneyim. Pokemon Go Apple Watch sürümünde duraklar, yakındaki Pokemon’lar, yumurtalar ve madalyonlar sürüyor. Apple Watch kullanarak duraklardan hediyeler toplayabilirsiniz ama saati kullanarak Pokemon yakalamak imkansız ve bunun için iPhone şartı sürüyor. Sadece yakında Pokemon varsa saatten bildirim alınabiliyor.

apple-watch-pokemon-go

Her oyun seansının kaydını tutabilir, Apple Watch etkinliklerine girebilir ve yumurtalar için ne kadar yol teptiğinizi görebilirsiniz. Pokemon Go oyununu Android Wear içeren akıllı saatlere gelip gelmeyeceği ise henüz belirli değil. 35 dolar olan Pokemon Go Plus bileklikse basit bir Apple Watch uygulaması gibi işliyor, kullanıcıları yakındaki Pokemon’lardan haberdar edip toplamalarına olanak veriyor.