Kategoriler
Rehberler

iOS 10: Mesaj Gönderirken Çökme Sorunu Çözümü

iOS işletim sistemi mobil cihazların kalbini oluşturmaya devam ediyor. Apple kullanıcılarının yüzde 74’ü şimdiden iOS 10’a terfi ettiler bile. Yeni nesil iOS 10 ile yenilikler geliyor olsa da bazı sancılı durumlar da yok değil. Örnek vermek gerekirse mesaj gönderirken çökme sorunu yaşayanlar mevcut. iPhone ya da iPad cihazınızı iOS 10’a terfi ettiğinizden beri mesaj gönderirken çökme sorunu yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edin:

iOS 10: Mesaj Gönderirken Çökme Sorunu Çözümü

İlk olarak iPhone ya da iPad cihazınızı yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Eğer sorun çözülmediyse belirli bir görüşmenin iOS 10‘un çökmesine neden olup olmadığını anlamak üzere görüşme serisini silmeniz gerekebilir. Bunu gerçekleştirmek için Mesajlaşma uygulamasını açın ve ardından gönderilmiş ya da alınmış herhangi bir mesaj serisine uzun süre basılı tutup beliren menüden Daha fazla satırına tıklayın ve ardından çöp kutusu sembolüne tıklayın.

cg3vgm3x3r82ongrz6vqzt-650-80

Ekranın üst kısmında beliren tümünü sil seçeneğine tıklayın. Bu durumda görüşme listenizde yer alan tüm görüşme dizileri siliniyor olacak. Önemli görüşmeleriniz varsa tümünü silmeden önce bunlarda yer alan önemli bilgileri bir kenara not almanızı öneriyoruz. Mesajlaşma uygulaması hala sorun çıkarıyorsa ve gönderim yapmıyorsa Ayarlar uygulamasını açın ve Genel kısmındaki Sıfırlama alanında yer alan Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine tıklayın.

Bu da çözüm olmazsa cihazınızı topyekün sıfırlamanız gerekiyor. Ayarlar uygulamasındaki Genel kısmında alta inip sıfırla komutu verebilir ve ardından Tüm ayarları sıfırla komutu verip bir kez daha onaylayarak işlemi devreye sokabilirsiniz.