Kategoriler
Rehberler

iTunes: iPhone Tanımama Sorunu ve Çözümü

Windows’taki iTunes‘ta iPhone tanımama sorunu ve sorunu nasıl çözebileceğinizi ele alıyoruz. iOS işletim sistemli bir Apple cihazı Windows işletim sistemli bilgisayara bağlamakta güçlük yaşıyorsanız hayatınız gerçekten çekilmez bir hal alabilir. Son dönemlerde okuyucularımızdan iTunes‘ta iPhone tanımama sorunu yaşadıkları konusunda çok sayıda mesaj aldık. Bazı kullanıcılar “An iPhone has been detected but it could not be identified” (Bir iPhone algılandı fakat tanımlanamadı) hatasını da aldıklarını ifade etmekte.

Bu sorunla ilgili çok çeşitli çözümler denedik ancak bunlardan hiçbirisi işe yaramadı. Farklı bir USB kablosu kullanmak bir şey düzeltmedi, değişen USB bağlantı noktaları fayda etmedi ve Apple / Windows’un bileşenlerini (sürücüler gibi) güncellemek veya yeniden yüklemek sonuç vermedi. Fakat bir işlemde sorunun çözümü mümkün oldu.

iTunes: iPhone Tanımama Sorunu ve Çözümü

Siz bizim deneyip sonuç alamadığımız yöntemleri elbette deneyebilirsiniz, hatta herhangi birisiyle sorunu çözmeniz de olası. Fakat biz sorunun çözümünü iTunes ve ilgili tüm bileşenlerini bilgisayardan kaldırmak ve sonrasında temizce yeniden yüklemekte bulduk. Evet, biraz uzun süren ve can sıkıcı bir işlem fakat sorunu geride bırakmamıza yardımcı oldu.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Öncelikle iTunes’un güncel versiyonunu buradan indirin.

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda Denetim Masası > Programlar ve Özellikler yolunu izleyin. Bilgisayarınızda kurulu olan programların listesi karşınıza gelecektir. Buradan iTunes‘u bulun, sağ tıklayıp Kaldır‘a tıklayın.

iTunes iPhone Tanımama Sorunu ve Çözümü 1

iTunes’u kaldırdıktan sonra şu bileşenler için de aynı işlemi uygulayın:

  • Apple Software Update
  • Apple Mobile Device Support
  • Bonjour
  • Apple Application Support

Hepsini kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. İndirdiğiniz güncel iTunes kurulum dosyasına çift tıklayarak iTunes ve diğer bileşenlerin sisteme yüklenmesini sağlayın. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın.