Kategoriler
Rehberler

Android: Her Mesajda Farklı Bir Ton Çalsın

Akıllı telefonunuzda çok sayıda uygulama kurulu ve ayrı platformlardan gelen mesajlarla bildirimler yüzünden zırıl zırıl sesler çıkarıp titriyor. Bazı kullanıcılarsa bunu beğeniyor ve arada bir melodi değiştirmek istiyor. Elbette Android cihazlardaki en basit özelleştirmelerden biri melodi değiştirmek ve çok kolay ama uğraşacak vaktiniz var mı? O zaman otomatikleştirin diyoruz!

Android: Her Mesajda Farklı Bir Ton Çalsın

Çoğu SMS uygulaması farklı kişilere özel melodiler atamanıza olanak veriyor olsa da her bir uygulama için tek bir ana melodi seçmeniz gerekiyor. O zaman Random Ringtones Manager (RRM) kurmalısınız.

Bu uygulamayı kurduktan sonra tüm kurulu melodileriniz ve bildirim sesleriniz arasından bir oynatma listesi oluşturacak ve kullanıma sokacaksınız. Bir SMS geldiğinde uygulama listedeki melodilerden birini rastgele seçecek ve oynatacak. Bu elbette sadece başlangıç. RRM ile aynı zamanda seçtiğiniz herhangi bir uygulamanın bildirimlerini bu şekle sokabilirsiniz. Böylece WhatsApp ya da Messenger mesaj bildirim sesleri de rastgele seçiliyor olacak.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Random-Text-Tones-Android

Uygulama ücretsiz ama gidip de paralı olan sürüme terfi ederseniz reklamlar kalkıyor ve sınırsız biçimde coğrafi alan eklenebiliyor.