Kategoriler
Rehberler

iPhone: Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek

iPhone‘da rehberdeki kopya kişileri silmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Bugün tüm dünyada milyonlarca insan iPhone kullanıyor fakat bu kullanıcılardan birçoğu rehberdeki kopya kişileri silmek için ne yapması gerektiğini bilmemekte. Rehberlerimiz akıllı telefonlarımızı gün içerisinde elimizden neredeyse hiç düşürmediğimiz bu teknoloji çağında oldukça önemli. Çeşitli güvenlik ve gizlilik kaygılarıyla ya da rehberinize çeki düzen vermek adına rehberdeki kopya kişileri silmek istemeniz doğal. Dilerseniz bu işlem için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

iPhone: Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek

iPhone‘da rehberdeki kopya kişileri silmek için yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Yalnızca iCloud ID ve parolanıza ihtiyaç duyacaksınız.

Öncelikle kişisel bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısından iCloud web sitesine erişin. Hesap ayarlarınıza ulaşabilmek için iCloud ID ve parola bilgilerinizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra arayüzde Contacts simgesine tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

iPhone Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek 1

Karşınıza gelen arayüzde rehberinizde kayıtlı kişilerin listelendiğini göreceksiniz. Klavyenizdeki Shift tuşuna basılı tutup kişilere tıklayarak birden fazla kaydı bulunan kişileri toplu olarak seçebilirsiniz.

iPhone Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek 2

Kopya kişileri seçtikten sonra silmek için klavyenizden Shift + Delete kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca sol alt kısımdaki ayarlar butonuna tıklayıp buradaki Delete butonunu kullanmanız da mümkün.

iPhone Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek 3

Karşınıza bir uyarı mesajı gelecek ve seçili kişileri silme konusunda emin olup olmadığınız sorulacak. Delete butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar basit! iPhone rehberinizdeki kopya kişilerden bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu işlem için daha önce kaleme aldığımız rehberimizdeki üçüncü parti uygulamadan da yararlanabilirsiniz.