Kategoriler
Haberler

HTC One A9 Android Nougat Güncellemesi

HTC One A9 Android Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Birçok HTC akıllı telefon kullanıcısı Android Nougat güncellemesinin cihazlarına ne zaman sunulacağı ile ilişkin beklemede. Bildiğiniz gibi firma geçtiğimiz ay içerisinde HTC 10 için bir Android Nougat güncellemesi yayınladı, güncelleme takviminde sırayı HTC One A9 akıllı telefon alıyor. HTC ABD’nin Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Mo Versi bilgiyi Twitter’dan paylaştı ve One A9 akıllı telefon için Android Nougat güncellemesinin hazır olduğunu ifade etti.

HTC One A9 Android Nougat Güncellemesi

HTC One A9 Android Nougat Güncellemesi 1

HTC One A9 akıllı telefon 1.5 GHz sekiz çekirdek Qualcomm Snapdragon 617 SoC’den güç alıyor. Bu segmentteki cihazlar için ideal bir yonga. Snapdragon 617 öncülleri olan 615 ve 616’ya kıyasla daha iyi performans, azaltılmış güç tüketimi, yüksek LTE bağlantı hızları, Wi-Fi performansında artış ve Quick Charge 3.0 teknolojisini getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

One A9 kutusundan Quick Charge 2.0 desteğiyle çıksa da kutu içeriğinde bu teknolojiyle uyumlu bir şarj aleti çıkmamakta. Fakat üçüncü parti Quick Charge 2.0 adaptörlerle uyumlu çalıştığını ve daha hızlı şekilde şarj olabildiğini biliyoruz.

One A9 akıllı telefonda 3 GB RAM, microSD hafıza kartlarıyla 200 GB’a kadar genişletilebilen 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 802.11ac kablosuz ağ bağlantısı, 4G, 2150 mAh kapasiteli pil, Bluetooth 4.1 ve HTC Boomsound gibi teknik detaylar var.

HTC One A9 akıllı telefon ABD’de bugün itibariyle Android Nougat güncellemesini almaya başlayacak. Tatmin edici donanımsal özellikleriyle cihazın güncelleme sonrasında akıcı ve sorunsuz bir deneyim sunmasını bekliyoruz.