Kategoriler
Konular

Android’de Geceye Özel Göz Dinlendiriciler

Uykusuz bir yaşam düşünülemez. Önceleri çok uzun süreler rahatça uyuyabilenler artık akıllı telefon modasından ötürü daha az uyuyor ve dinlenemiyor. Aynı zamanda sürekli ekrana bakan gözler kuruyor ve sıkıntılar başlıyor. Bu tür sıkıntılar artınca ve gözlük kullanımı tavan yapınca uzmanlardan uyarılar gelmeye başladı. Daha iyi uyumanıza ve gözlerinizin daha az yorulmasına imkan veren çeşitli uygulamalar geliştirildi bile. İşte akla gelen en iyi örnekler…

Android’de Geceye Özel Göz Dinlendiriciler

Twilight

screenshot.1484639763

TV, LCD ya da akıllı telefonlardaki ekranlardan gelen mavi ışık tonları gözleri yoruyor denilmekte. Buna özel olarak mavi tonları azaltan uygulamalar var. Android özel Twilight uygulaması gece kuşlarına hitap ediyor. Aynı zamanda kırmızı filtresiyle sizi dinlendiriyor. Başta tuhaf gelebilir ama zaman içinde uyum sağlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Redroad V17 dikey süpürge incelemesi

Night Shift: Blue Light Filter

screenshot.1484639876

Bir diğer benzer uygulama ve mavi rengi filtreliyor. Aynı zamanda gün ve gece için ayrı filtreleri devreye sokabiliyor. Bildirim alanında yer alan kısayol sayesinde kolayca aktifleştirmek ve kapatmak mümkün. Gece modunda ekran sıcaklığı artıyor. İzin gerektirmiyor ve reklamlara boğmuyor. Bazı kullanıcılara göre bu uygulama olması gerektiği gibi işlemiyor. Son sözü siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz…

F.lux (Root Gerektirir)

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma

screenshot.1484640150

Sadece root edilmiş Android cihazlarda işe yarıyor yoksa fayda etmiyor. Samsung üretimi cihazlarda kimi zaman hiç işe yaramadığı söyleniyor. Diğer seçenekler gibi gün içindeki saate göre ekran tonlarını değiştiriyor. Çoğu kullanıcı diğer uygulamaları seçiyor çünkü sürekli olarak ekran parlaklığı ve zıtlığın değişmesi hoş karşılanmıyor. Masaüstü sürümü daha fazla ilgi çeken bu uygulamanın beta aşamasında olduğu ortada.

f.lux (preview, root-only)
f.lux (preview, root-only)
Developer: justgetflux
Price: Free

Screen Filter

screenshot.1484640311

Tasker eklentisi olarak çalışan Screen Filter saat ve konuma bağlı olarak otomatik biçimde parlaklığı değiştiriyor.

Screen Filter
Screen Filter
Developer: haxor industry
Price: Free

Sadece parlaklığı değil aynı zamanda renk filtresini de değiştirmek istiyorsanız Darker (Screen Filter) denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü
Darker (Screen Filter)
Darker (Screen Filter)
Developer: mlhgdevelopment
Price: Free

Diğer uygulama olan Lux Auto Brihtness ise ödeme gerektiriyor. Hazır modlar arasından istediğinizi seçip kolayca sonuç alabilir ya da manuel ayar yapabilirsiniz.

Lux Auto Brightness
Lux Auto Brightness
Developer: Vito Cassisi
Price: ₺26,99

Blue Filter for Eye Care

screenshot.1484640528

Diğer uygulamaların ön plana çıkardığı kırmızı ve turuncu tonlar hoşunuza gitmediyse Bluelight Filter for Eye Care denemelisiniz. Zevkinize uygun yedi renk setiyle geliyor. Işık şiddetine göre filtrenin geçirgenliğini değiştirebilirsiniz. Açıp kapatmak ve ayarları yapmak kolay.

Mavi Işık Filtresi
Mavi Işık Filtresi
Developer: Hardy-infinity
Price: Free