iPhone'u WebCam Olarak Kullanmak

iPhone'u WebCam olarak kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Masaüstü bilgisayarlar hala yaygın olarak kullanılmaktalar ve birçok kullanıcının sisteminde web kamerası yok. Peki bilgisayarınızla videolu görüşme yapmak istediğinizde ne olacak? Uygulama mağazasında Apple iPhone'u WebCam olarak kullanmak için geliştirilmiş çok sayıda araç mevcut. Burada ele alacağımız süreç ise kolayca uygulanabiliyor ve oldukça basit. Dilerseniz iPhone'u WebCam olarak kullanmak için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

iPhone'u WebCam Olarak Kullanmak

Öncelikle WebCamera adlı iOS uygulamasını cihazınıza indirin, bu araç akıllı telefonunuzun kamerasını bilgisayarınıza kablosuz olarak bağlamanıza yardımcı olacak.

iPhone'u WebCam Olarak Kullanmak 1

‎WebCamera
‎WebCamera
Developer: SHAPE GmbH
Price: ₺54,99

Şimdi kişisel bilgisayarınıza  mobiola web camera aracını indirin ve kurulumu gerçekleştirin, bu araç iPhone'un kamerasının sisteme kablosuz bağlanması adına görev üstleniyor.

iPhone'u WebCam Olarak Kullanmak 2

Akıllı telefon ve kişisel bilgisayarınızın aynı ağa dahil olması gerekmekte.

iPhone'u WebCam Olarak Kullanmak 3

İşlem bu kadar basit! Artık iPhone'un kamerasını Skype ve benzeri uygulamalarda görüntülü görüşmeler için kullanabileceksiniz.

Alternatif Uygulamalar

iCam

iCam WiFi ve EDGE / 3G / 4G / LTE üzerinden iPhone, iPod touch veya iPad'inizden birden fazla canlı video ve ses web kamerası özet akışını uzaktan izlemenize olanak tanıyor. Uygulama hareket olaylarını kaydetme ve oynatma konusunda eşsiz bir özelliğe sahip. Araç bir şey tespit ettiğinde de bildirimleri alabiliyorsunuz.

‎iCam - Webcam Video Streaming
‎iCam - Webcam Video Streaming
Developer: SKJM, LLC
Price: ₺54,99+

IP Cam

IP Cam iOS cihazınızı taşınabilir bir IP gözetleme kamerasına (sesli) çeviriyor. IP Cam işlevini iOS cihazınızda çalıştırdığınızda, kablosuz ağ üzerindeki herhangi bir bilgisayardan web tarayıcısında iOS cihazınız tarafından yakalanan canlı video ve sesi görüntüleyebilirsiniz. Hatta IP Cam'i başka bir iPhone, iPod Touch veya iPad'den Safari web tarayıcısını kullanarak görebiliyorsunuz.

‎IP Cam
‎IP Cam
Developer: Senstic
Price: ₺22,99