Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run Android’e Ne Zaman Geliyor?

Super Mario Run Android versiyonunun çıkış tarihi belli oldu. Yaklaşık 1 ay önce yaptığımız haberde Super Mario Run Android versiyonu için net bir tarihin ortaya konulmadığını fakat oyunun 2016 içerisinde çıkmayacağını ifade etmiştik. 15 Aralık’ta Apple’ın App Store uygulama mağazasına adım atan ve o günden itibaren geçen sürede milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen oyun tek elle kontrol imkanı sağlamakta.

Super Mario Run Android’e Ne Zaman Geliyor?

Super Mario Run Android'e Ne Zaman Geliyor 2

Nintendo America’nın sağladığı bilgiye bakılırsa Super Mario Run Android‘e Mart ayı içerisinde geliyor. Yani oyuncuların yaklaşık 2 ay gibi bir süre daha beklemeleri gerekecek gibi görünüyor. Super Mario Run oyununun Android versiyonu yüksek ihtimalle iOS sürümü ile aynı yolu izleyecek. Oyunda ilk birkaç seviye ücretsiz olarak oynanabilecek fakat devam edebilmek için 10 USD karşılığında uygulama içi satın alma yapmak gerekecek.

Super Mario Run esasında bir süredir Google Play uygulama mağazasında listelenmiş durumda fakat yalnızca ön kayıt yapılabiliyor, ön kayıt yapan kullanıcılara oyun indirilebilir durumda olduğunda bildirim ulaştırılacak. Ön kayıt yaptırmak isteyen kullanıcıların buradaki bağlantıya erişmeleri yeterli oluyor.

Hatırlanacağı üzere Android versiyonu henüz yayınlanmayan Super Mario Run için birtakım sahte APK dosyaları güvenilir olmayan internet sitelerinde dolaşmaya başlamıştı. Android kullanıcılarının Super Mario Run kullanıma sunulana dek benzer oyunlarla eğlenebilmesi adına Super Mario Run benzeri Android oyunlarını derlemiştik. Oyunun Mart ayında Google Play uygulama mağazasından yüklenebilir hale gelmesiyle birlikte artık bu alternatif oyunlara da ihtiyaç kalmayacak.