Kategoriler
Rehberler

Apple Hesabının Ülke / Bölge Bilgisini Değiştirmek

Apple Hesabının Ülke / Bölge Bilgisini Değiştirmek için izlemeniz gereken aşamalara değiniyoruz. Apple hesapları bölgeye özel. Yalnızca oluşturulduğu bölge / ülke mağazası için geçerli oluyor. iOS ve Mac OS’teki App Store uygulamaları hangi mağaza için Apple hesabının oluşturulduğunu tespit ediyor ve ona göre kendisini adapte ediyor. Bundaki amaç ise uygulamaların coğrafi dağılımını kontrol etmek. Örneğin Pokemon GO oyunu başlangıçta yalnızca ABD App Store’da mevcuttu. ABD dışında ikamet eden kullanıcılar, indirmek için ABD mağazası hesabı oluşturmak zorunda kaldılar. Birden fazla Apple kimliğine sahip olmanız sizin için sorun teşkil etmiyorsa ve App Store’dan alışveriş yapmaya niyetli değilseniz bunda bir sıkıntı yok. Tabii yeni hesap oluşturmak yerine mevcut Apple kimliğiniz için ülke veya bölgeyi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için geçiş yapmak istediğiniz ülkede / bölgede çalışan bir kredi kartı gerekeceğini belirtelim. Apple Hesabının Ülke / Bölge Bilgisini Değiştirmek oldukça kolay.

Apple Hesabının Ülke / Bölge Bilgisini Değiştirmek

App Store’u açın ve Öne Çıkanlar sekmesinin altına gidin. Eğer oturum açmadıysanız önce oturum açın. Zaten oturum açtıysanız Apple kimliğinize dokunun ve Apple Kimliğini Göster‘i seçin. Sonraki ekranın yüklenmesi birkaç saniye sürebilir. Hesap ekranında, Ülke / Bölge‘ye dokunun. Bir sonraki ekranda, Ülke veya Bölge Değiştir butonuna yeniden dokunun.

Apple Hesabının Ülke Bölge Bilgisini Değiştirmek 1

Kullanılabilir tüm bölgelerin bir listesi yüklenecektir. Geçiş yapmak istediğiniz ülkeyi veya bölgeyi seçin ve en altta bulunan Sonraki simgesine dokunun. Ardından değiştirdiğiniz bölge için App Store’un kayıt ve koşullarını kabul etmeniz istenecek. Bu birkaç dakikanızı alabilir. Son ekran sizden fatura bilgilerinizi güncellemenizi isteyecektir. Burası kredi kartınızın gerekli olduğu yer; ekranda doğru faturalandırma adresini ve kredi kartı numarasını girin.

Apple Hesabının Ülke Bölge Bilgisini Değiştirmek 2

Tek gereken bu. Girebileceğiniz bir kredi kartınız yoksa o zaman bu yöntemi kullanamazsınız veya bu konuyla ilgili olarak Apple kimliğinizin bulunduğu ülkeyi veya bölgeyi değiştiremezsiniz.

Elbette o bölgede çalışan bir kredi kartınız yoksa, söz konusu mağazada uygulama satın alamaz veya uygulama içi satın alma işlemi yapamazsınız. İstediğiniz tüm ücretsiz uygulamaları indirmek ise kullanmak istediğiniz ülke mağazası için yeni bir Apple kimliği oluşturmak en mantıklı yöntem olarak ön plana çıkıyor.