Kategoriler
Konular

AMOLED Ekranlara Özel Karanlık Temalı Uygulamalar

Samsung başta olmak üzere belirli üreticiler ekran teknolojisi olarak IPS yerine AMOLED tercih ediyor. Bu daha pahalı olsa da siyahlar keskin ve kontrast yüksek çünkü siyah renkler için pikseller tamamen kapatılabiliyor.

AMOLED Ekranlara Özel Karanlık Temalı Uygulamalar

Karanlık esaslı temalar ve temalı uygulamalar kullanarak AMOLED avantajını ön plana çıkarabilir ve aynı zamanda batarya tüketimini düşürebilirsiniz.

Fenix

android-dark-mode-apps-1

En iyi üçüncü parti Twitter istemcisi ve AMOLED ekranlara özel hoş kara teması var. Ayarlar içinden Görünüm kısmına girip Tema değiştirilebilir.

[appbox googleplay id=it.mvilla.android.fenix]

Textra SMS

android-dark-mode-apps-1

Alternatif SMS uygulamasında karanlık tema daha ilgi çekici olmasını sağlıyor. Ayarlar içinden Görünüm değiştirme sayesinde ekran rengini Siyah seçebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.textra]

Nova Launcher

android-dark-mode-apps-9

Nova Launcher uygulama başlatıcı çok ilgi görüyor ve yakın zamanda karanlık tema eklendi. Google widget, uygulama çekmecesi, ayarlar ekranı siyah olabiliyor.

[appbox googleplay id=com.teslacoilsw.launcher]

Solid Explorer

android-dark-mode-apps-2

Dosya gezgini uygulaması popüler ve öne çıktı. Aynı zamanda güçlü özellikler içermekle kalmıyor, ayarlar içinden siyah tema seçilebiliyor. Ayrıca otomatik mod seçilirse gece kararıyor.

[appbox googleplay id=pl.solidexplorer2]

Weather Underground

android-dark-mode-apps-14

Hava durumunu kolayca takip edin. Ayrıca panellerle görünümü özelleştirin. İlgi çekici karanlık mod içeriyor. Bu durumda bildirimler de kararabiliyor.

[appbox googleplay id=com.wunderground.android.weather]

Shuttle Music Player

android-dark-mode-apps-13

Karanlık olabilen bir müzik çalar uygulaması ve özelleştirilebiliyor. Play Music kadar karmaşık yapılı da değil. Farklı renkler ve gece modu seçilebilir.

[appbox googleplay id=another.music.player]

VLC For Android

android-dark-mode-apps-16

Popüler video izleme uygulamasının Android sürümü beğeni kazanıyor. Hızlı ve reklamsız. Aynı zamanda harika bir karanlık tema içeriyor.

[appbox googleplay id=org.videolan.vlc]

Gboard

android-dark-mode-apps-6

Google’ın atağa geçen yeni klavye uygulaması Gboard epey ilgi gördü. Tema desteğiyle şekillendirilebiliyor ve G butonuna basıp tema seçenler karanlık temaları bulabiliyor.

[appbox googleplay id=com.google.android.inputmethod.latin]