Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu

Android ve iOS için En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu ile karşınızdayız. Meçhul bir gelecek zamanda uzaylılarla savaşmaktan zamanda geriye gidip İkinci Dünya Savaşı’nda mücadele etmeye uzanan geniş bir skalada çok sayıda çevrimiçi FPS oyunu mevcut fakat bunların hemen hepsi PC ve konsollar için geliştirilmiş durumda. Neyse ki son yıllarda Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar için de daha kaliteli çevrimiçi FPS oyunları hazırlandı. Dilerseniz Android ve iOS uyumlu, En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu nelermiş daha yakından bakalım.

Android ve iOS: En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu

Bullet Force

Android ve iOS En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu 1

Bullet Force’da çılgınca çatışmalar, taktiksel oyunlar, çeşitli oyun modlarını iyi düşünülmüş haritalar ve AAA oyunların özelliklerini konsolide etmeye çalışan bir çerçeve içerisinde bulacaksınız. Oyunda ekrandaki kontroller oldukça başarılı, rekabet etmeyi seven oyuncular bu arayüzde düzenlemeler gerçekleştirebiliyor. Dokunmatik ekranda daha önce FPS oynamadıysanız alışmanız biraz zaman alabilir fakat birkaç düzine maçtan sonra sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyoruz.

Modern Strike Online

Android ve iOS En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu 2

Listemizdeki diğer oyunlara çok benzer olan Modern Strike, büyük konsol ve PC serilerinin heyecanını akıllı telefonunuza getirmeye çalışıyor. Adından da anlaşılabileceği üzere oyun efsanevi Counter-Strike’dan esinlenilmiş durumda.

Modern Strike Online, oyunculara altı klasik oyun modu sunuyor: deathmatch, takımlı deathmatch, bomba modu, respawning içermeyen takımlı mod, hardcore ve arkadaşlara karşı savaş için özel maçlar. Sesli sohbetin olmaması üzücü ancak haritalar mücadeleleri kolaylaştırmak için çok iyi tasarlanmış. Mini haritada tüm takım arkadaşlarınızı görebiliyorsunuz.

Blitz Brigade

Android ve iOS En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu 3

Blitz Brigade yepyeni bir oyun olmasa da mobil FPS türünün temel unsurlarından biri haline gelmeyi başardı. Team Fortress 2’yi anımsatan Blitz Brigade Valve’in F2P oyunundaki birçok tanıdık özelliği sunan çok oyunculu bir oyun.

Blitz Brigade tek oyunculu modu konusunda aşina olabileceğiniz esnek bir kontrol şemasına sahip, ancak oyundaki güzellik çok oyunculu modda. Oyuncular Soldier, Gunner, Medic, Sniper, Stealth, Demolisher ve Engineer gibi yedi mevcut karakter sınıfından birisini seçebiliyor ve 100’den fazla silah içeren bir cephaneliği kullanarak altışarlı takımlar halinde mücadeleye girebiliyor.

Critical Ops

Android ve iOS En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu 4

Efsane oyun Counter-Strike’tan esintiler taşıyan bir diğer oyun olan Critical Ops ciddi oyunculara hitap ediyor. Oyun çapraz platform; Android, iOS ve Facebook’tan 20’ye kadar oyuncu birbirlerine karşı istedikleri zaman mücadele edebiliyor.

Critical Ops şu an Beta aşamasında ve önümüzdeki dönemlerde oyuna eklenmesi planlanan özellikler var. Çapraz platform doğası sayesinde çok aktif bir oyuncu kitlesi bulunmakta.

N.O.V.A. 3: Freedom Edition

Android ve iOS En İyi 5 Çevrimiçi FPS Oyunu 5

Oyunda hem tek oyuncu hem de çok oyunculu mod bulunmakta ve tek oyunculu mod listedeki diğer oyunlara kıyasla daha başarılı ancak biz çok oyunculu modu daha çok beğendik. N.O.V.A 3’te maksimum 12 oyuncu bayrak kapma, kontrol noktası, death match, takımlı death match gibi farklı oyun modları altında mücadele edebiliyor. Tıpkı listedeki diğer oyunlar gibi N.O.V.A 3 de akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebiliyor.