Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp Status / WhatsApp Durum Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Status, dilimizdeki çevirisiyle WhatsApp Durum yeni bir özellik ve 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan video, fotoğraf ve hareketli GIF’leri paylaşmanıza olanak tanıyor. Durum güncellemelerinizi yalnızca rehberinizde kayıtlı olan WhatsApp kullanıcıları görebiliyor. Herhangi bir arkadaşınızın Status / Durum güncellemesini görmek için Status / Durum sekmesine dokunup kişinin durumunu seçmeniz yeterli oluyor. Arkadaşınızın durumuna yanıt da oluşturabiliyorsunuz, bunun için durum güncellemesini görüntüledikten sonra alt kısımdaki Cevapla seçeneğine dokunmak yeterli. Dilerseniz WhatsApp Status / WhatsApp Durum özelliğine daha yakından bakalım.

WhatsApp Status / WhatsApp Durum Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Status WhatsApp Durum Nasıl Kullanılır

Status / Durum Güncellemesi Oluşturmak

Durum güncellemesi oluşturmak için Durum ekranına gidin. Durum (whatsapp status whatsapp durum 1) simgesine dokunun. Bu noktada yeni bir fotoğraf çekebilir, video kaydedebilir ya da akıllı telefonunuzda yer alan herhangi bir fotoğraf ya da videoyu seçip Gönder seçeneğini kullanabilirsiniz.

Durum güncellemesini fotoğraf ve videolara başlık, emoji, yazı ve çizim ekleyerek özelleştirme imkanı da sunuluyor.

Gizlilik Ayarları

Durum güncellemelerinin yalnızca rehberinizde kayıtlı olan kişiler tarafından görüntülenebileceğini belirtmiştik. Durum güncellemelerinizi rehberinizde kayıtlı olan arkadaşlarınız yerine belirli kişilerin görmesini sağlayabiliyorsunuz. Gizlilik ayarlarınızı değiştirmezseniz durumunuz bütün kişiler tarafından görülecektir.

Status / Durum güncellemesinin gizlilik ayarlarına erişmek için Durum ekranına gidin. Menü > Durum gizlilik ayarları bölümüne erişin. Durum güncellemelerinizi görmesini istediğiniz kişileri belirleyin.

Gizlilik ayarlarında yapacağınız değişiklikler göndermiş olduğunuz durum güncellemelerini etkilememekte. Okundu Bilgisi seçeneğini devre dışı bıraktığınızda kimlerin durum güncellemenize baktığını öğrenemiyorsunuz.

Status / Durum Güncellemesini Elle Silmek

WhatsApp Status / WhatsApp Durum güncellemeleri 24 saat sonra otomatik olarak kaybolsa da bunları elle silmeniz mümkün. Bu işlem sonucunda durum güncellemeniz doğal olarak arkadaşlarınızın telefonundan da silinecek.

Status / Durum güncellemesini elle silmek için Durum ekranını açın. Durumum‘un kenarındaki üç noktaya dokunun ve durum güncellemenizi seçerek basılı tutun. Çöp kutusu simgesi ile Sil‘e dokunun.

Status / Durum Güncellemesini Sona ve Öne Almak

Bir arkadaşınızdan gelen WhatsApp Status / WhatsApp Durum güncellemesini listenin sonunda görmek isteyebilirsiniz. Bunun için Durum ekranına erişin. Listede sonda yer almasını istediğiniz kişinin durum güncellemesini seçip basılı tutun ve Sona al seçeneğini kullanın.

Durum güncellemesini öne almanız da mümkün. Durum ekranını açmanız, Sona Alınmış durumları görebilmek için ekranın alt kısmına doğru kaydırma yapmanız, durum güncellemesini öne almak istediğiniz kişinin durum güncellemesini seçip basılı tutmanız ve son olarak Öne al seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.