Kategoriler
Konular

Bilmeniz Gereken Üç Nova Launcher Özelliği

Bilmeniz Gereken Üç Nova Launcher Özelliği ile karşınızdayız. Nova Launcher, Google Play uygulama mağazasından indirilebilen en iyi özel launcher çözümlerinden birisi konumunda. Çok sayıda özelliğe ev sahipliği yapıyor, aynı zamanda KLWP gibi üçüncü parti özelleştirme uygulamalarıyla da uyumlu. Çok beğendiğimiz bir araç olan Nova Launcher ile ilgili önemli olduğunu düşündüğümüz 3 ipucunu sizlerle paylaşmak istedik.

Bilmeniz Gereken Üç Nova Launcher Özelliği

Jestler

Uygulamanın en kullanışlı özelliklerinden biri belirli bir işlemi basitçe, hızlıca kaydırma hareketiyle yürütebilmesi. Kullanabileceğiniz bol miktarda kaydırma parametresi olduğunu unutmayın. Örneğin, bir uygulamada hızlıca kaydırma hareketi yaparak başka bir ilgili uygulamayı açabilir veya uygulamanın kendisinde belirli bir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken 3 Nova Launcher Özelliği 1

Başka bir örnek, ana ekranınızdan hızlıca geçme ve önceden belirlenmiş bir uygulamayı başlatma özelliği olabilir. Sonunda, farklı uygulama veya işlemleri başlatmak için farklı, hızlı kaydırma hareketlerini kullanabilirsiniz.

Bizim favori hareketimiz çift dokunma özelliği. Biz bu hareketi ekranı kilitlemek için kullanıyoruz, tıpkı LG G3 akıllı telefonda varsayılan olarak bulunan özellik gibi.

Özelleştirilebilir Simgeler

Şüphesiz, cihazınızdaki varsayılan simgelerin tümünü değiştirmek üzere simge paketleri kullanabileceğinizi biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, belirli bir simgeyi de değiştirebilirsiniz; bunun dışında, bir temaya ait bir simge yerine galerinizden özel bir fotoğraf ayarlamanız da mümkün.

Bilmeniz Gereken 3 Nova Launcher Özelliği 2

Bunun için ilgili simgeye uzun süre dokunun ve karşınıza gelen Edit seçeneği ile devam edin. Simgeye tekrar dokunun ve Gallery apps‘i seçin. Son olarak ikonu beğeninize uygun şekilde değiştirin. Bu seçenek klasörler için de geçerli, klasör simgelerini de değiştirebiliyorsunuz.

Bilmeniz Gereken 3 Nova Launcher Özelliği 3

Uygulama Çekmecesini Düzenlemek

Nova Launcher’da uygulama çekmecesini organize etmek mümkün. Aşağıdaki ekran görüntülerini inceleyin, uygulama çekmecemizde iki farklı sekme bulunduğunu göreceksiniz.

Bilmeniz Gereken 3 Nova Launcher Özelliği 4

Uygulama tepsisine kendi sekmelerinizi ekleyebiliyorsunuz. Bunun için Nova Settings – App and Widget Drawers – Drawer Groups yolunu izleyin. Buradan uygulama çekmecesine yeni bir sekme ekleyebilir, mevcut sekmeleri özelleştirebilir ya da sekmeler altına konumlandırılacak uygulamaları belirleyebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken 3 Nova Launcher Özelliği 5