Kategoriler
Konular

Android’de En İyi Altı Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması

Android‘li akıllı telefonlar için En İyi Altı Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması ile karşınızdayız. Mavi ışık gün içerisinde organizma için faydalı olsa da akşam saatlerinde özellikle göz yorgunluğuna sebep olmakta. Akşam ve gece saatlerinde akıllı telefonlarımızı yoğun şekilde kullandığımızı göz önünde bulundurursak mavi ışık filtresi ve gece modu uygulamalarının göz sağlığımız açısından önemli olduğunu daha iyi kavrayabiliriz.

Android’de En İyi Altı Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması

Twilight

Android En İyi 6 Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması 1

Twilight uygulaması gözlerinizin yorulmasının önüne geçmek için ekranın üst katmanına kırmızı bir tabaka ekliyor. Uygulama arayüzünden renk sıcaklığı ve maksimum yoğunluğu ayarlamak mümkün. Çeşitli profiller oluşturabiliyorsunuz; örneğin gece kullanımı için bir profil, ofise gitmeden önce devreye girmesini istediğiniz farklı bir profil hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları
Twilight: Blue light filter
Twilight: Blue light filter
Developer: Unknown
Price: Free

Darker (Screen Filter)

Android En İyi 6 Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması 2

Uygulama ekranınızın parlaklığını çok düşük seviyelere çekebiliyor ve gölgeleme kanallarını güçlendirerek gözlerinizin yorulmasının önüne geçebiliyor. Ekrana herhangi bir gölgelendirme akışı kanalı koymak için şans tanıyor. Telefonunuzdaki kapasitif tuşların aydınlatmasını azaltabilir ve bildirim alanının parlaklığını bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz.

Darker (Screen Filter)
Darker (Screen Filter)
Developer: Unknown
Price: Free

Blue Light Filter – Night Mode

Android En İyi 6 Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması 3

Araç, ana ekranında kusursuz bir şekilde listelenmiş farklı gölgeleme sıcaklık profilleri sunuyor. Ayrıca bu profiller üzerinde düzenleme yaparak filtrelerin gücünü düzenleyebiliyorsunuz. Gölgeleme profilleri arasında otomatik geçiş yapılması için saat seçimi yapılabiliyor. Blue Light Filter görevini başarıyla yerine getirebilen basit bir uygulama.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları
Mavi Işık Filtresi - Gece Modu
Mavi Işık Filtresi - Gece Modu
Developer: Unknown
Price: Free

Dimly – Screen Dimmer

Android En İyi 6 Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması 4

Dimly burada tanıttığımız diğer uygulamalardan daha kolay kullanılabiliyor. Telefonunuzun çalışmasını olumsuz şekilde etkilemeyecek hafif bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Önemli tüm kontrolleri içeren arayüz bizleri karşılıyor. Filtrenin otomatik olarak etkinleştirileceği zaman dilimini ayarlayabiliyorsunuz.

Dimly - Screen Dimmer
Dimly - Screen Dimmer
Developer: Ricardo Solano
Price: Free

f.lux (Root erişimi gerektirmekte)

Android En İyi 6 Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması 5

f.lux uygulaması çok sayıda ince ayar seçeneği barındırmakta fakat Android’de root erişiminin sağlanmış olması gerekiyor. Çeşitli aydınlatma profilleri içeriyor ve bunlar robotize edilebiliyor. Çok başarılı bir uygulama olsa da Android 5.0 ve daha güncel işletim sistemli; belirli akıllı telefon modelleri ile uyumlu olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek
f.lux (preview, root-only)
f.lux (preview, root-only)
Developer: Unknown
Price: Free

CF.lumen

Android En İyi 6 Mavi Işık Filtresi ve Gece Modu Uygulaması 6

Lumen ekranınıza gece gözünüzü yormayacak şekilde filtreler ekleyebilen bir diğer başarılı araç. Root erişimine ihtiyaç duyan seçenekleriyle şaşırtmayı başarıyor. Ekranın parlaklık düzeyini ve filtreleme işlemini akıllı telefondaki ışık sensörü üzerinden ortam aydınlatmasını tespit ederek otomatik gerçekleştirebiliyor.

CF.lumen
CF.lumen
Developer: Unknown
Price: Free