Kategoriler
Konular

iOS İçin Retro Görünümlü Fotoğraf ve Video Çekme Uygulamaları

İnsanlara sorulduğunda eski günleri özlediklerini ifade edecek biçimde “nerde o eksi günler” dediklerini duyabiliyoruz. Gerçekten de eskiye özlem had safhada ve hayatın pek çok alanında eskiye özlem var. En azından son nesil elektronik cihazlarla eski günleri akla getiren fotoğraf ve videolar çekerek anıları canlandırabilirsiniz…

iOS İçin Retro Görünümlü Fotoğraf ve Video Çekme Uygulamaları

Eski nesil fotoğraflar ve videolardaki nostaljik görünüm geri döndü. Yeni nesil cihazlardaki kameralar en ufak detayları bile net biçimde yakalayıp şaşırtıyor. Eski fotoğraflardaysa durum tam tersine. İşte bu aşamada filtreler devreye giriyor.

Hipstamatic

1hipstamatic

Daha Instagram ortada yokken Hipstamatic vardı ve filtre çılgınlığını çoktan başlatmıştı. Tam kapsamlı bir çözüm olan bu uygulamayla eski nesil görünen fotoğraflar çekebilir, düzenleme yapabilir, hazır seçenekler ve araçlardan destek alabilirsiniz. Her ne kadar yeni uygulamaların büyük kısmı benzer özellikler sunmaya başlamış olsa da Hipstamatic’i denemenizi öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri
‎Hipstamatic Classic
‎Hipstamatic Classic
Developer: Hipstamatic, LLC
Price: ₺49,99+

Camera Noir

2cameranoir

İlk nesil fotoğrafların tümü siyah beyazdı. Gerçekten de bu ilk zamanlara gitmek istiyorsanız bu alandaki en iyi seçenek Camera Noir oluyor. Sadece siyah beyaz fotoğrafları başarılı biçimde elde etmeye odaklanan uygulamada fazla seçenek yok. Sunulan araçlarla en güçlü siyah beyaz fotoğraflar elde edilebilir.

‎Camera Noir
‎Camera Noir
Developer: Vintage Noir
Price: ₺8,99

PinholeCam

3pinholecam

Yapabileceğiniz en basit kamera, ufak bir delik içeren ama lens kullanmayan kamera türüdür. Bunun çalışma sisteminde içeri giren ışık görsele dönüştürülür. Beşinci yüzyıldan beri bilinen bu etkinin nasıl bir sonuç oluşturduğunu iPhone ile görmek ve çekim yapmak için bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Ufak aralıklı kameranın çekimleri için uzun süre beklemek gerekiyor ve gerçekçi bir deneyim elde ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?
‎PinholeCam
‎PinholeCam
Developer: LC Studio
Price: ₺16,99

VHS Camcorder

8vhscamcorder

2015’in en iyi uygulamalarından biri seçilen VHS Camcorder telefonunuzu 80’li yıllardan kalma bir kameraya dönüştürüyor. Eğlenceli uygulamada butonlar o cihazları andıracak biçimde düzenlenmiş ve görüntü kalitesi taş çıkartıyor.

‎Rarevision VHS - Retro 80s Cam
‎Rarevision VHS - Retro 80s Cam
Developer: Rarevision
Price: ₺69,99

Super 8

9super8

Dünyanın en büyük yönetmenleri bile vakti zamanında Super 8 filmlerle çalıştılar. Bu popüler format 60’lı yılların ortasında çıktı ve zamanla kayboldu. Farklı lensler, efektler ve film türleri seçebilirsiniz. Çekimler bitince birleştirip size özel amatör filmi sunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir
The app was not found in the store. 🙁