Kategoriler
Apps & Oyunlar

Uptime: Arkadaşlarla Birlikte YouTube Videolarını İzlemek

Arkadaşlarla Birlikte YouTube Videolarını İzlemek için faydalanılabilecek yeni Uptime uygulamasını ele alıyoruz. Artık internet üzerinden TV, film ve çeşitli içeriklere ulaşmak için çok sayıda kaynak var. Bir akıllı televizyon sahibi olmadığınız sürece aile bireylerinin bir araya gelip ortak bir şey izlemesi pek mümkün olmuyor. Tabii TV’ye kıyasla çok daha küçük ekranlı olan akıllı telefonların başına çok kişinin toplanması söz konusu değil. Bu durum Uptime ile değişecek gibi görünüyor.

Uptime: Arkadaşlarla Birlikte YouTube Videolarını İzlemek

Uptime Arkadaşlarla Birlikte YouTube Videolarını İzlemek 1

Google çalışanlarına zamanlarının yüzde 20’sini diğer projeler üzerinde çalışmaları için ayırmalarına fırsat tanıyor. Bu sayede ortaya çıkan başarılı projeler mevcut olduğu gibi gün ışığına çıkamamış çok sayıda çalışma da var. Uptime başarıya ulaşması ve ilgi görmesi muhtemel bir araç.

Uptime esasında bir sosyal video uygulaması. Google hesabınızla oturum açıyorsunuz, arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi buradan takip ediyorsunuz. Takip ettiğiniz kişilerin hangi videoları izlediğini görebiliyor, onlarla favori videolarınızı paylaşabiliyorsunuz.

Videoyu izlerken gördükleriniz hakkında yorum yapabilir, mesaj gönderebilir ya da emojiler ile tepki verebilirsiniz. Bu etkileşimlerin tamamı ileride referans olması için kayıt altına alınıyor, böylece bir arkadaşınız ilerleyen bir tarihte aynı videoyu izlediğinde içerik hakkında ne düşündüğünüzü görebiliyor.

Uptime Arkadaşlarla Birlikte YouTube Videolarını İzlemek 2

Uptime şu an yalnızca iOS platformunda mevcut, Android versiyonu hakkında henüz bir gelişme yok. Uygulamayı şu an çok az sayıda kişi kullandığı için arkadaşlarınızı bulmanız pek mümkün değil. Şu aşamada yapabileceğiniz tek şey uygulamayı yüklemek ve arkadaşlarınızı davet etmek.

Uptime‘ın harika bir fikir olduğu açık ancak Google’ın bunu şu ana dek düşünememiş ve hayata geçirememiş olması da bir o kadar şaşırtıcı.