Kategoriler
Konular

Uyku Önleyici Uygulamalarla Yola Odaklanın

Her ne kadar günümüzde araç kullanırken dikkat dağıtıcı cihazlarla oynamak yasal olmasa da bazı durumlarda yola odaklanabilmek için dikkat toplama imkanı veren destekler gerekli olabiliyor. Elbette araba teybinde müziğin sesini sonuna kadar açmayı deneyebilirsiniz ama tek yöntem bu değil.

Uyku Önleyici Uygulamalarla Yola Odaklanın

Şoförlerin yüzde 40’ı hayatlarının bir anında sürüş sırasında uykuya dalma sorunu yaşadıklarını kabul ediyorlar. Siz de bunlardan biriyseniz ve işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız bu uygulamaları denemek isteyebilirsiniz:

Anti Sleep Driver

Anit-Sleep-Driver

Bu uygulama sayesinde ekrana gelen sabit mavi renkle adeta kafein yüklemesi yapmış gibi gözlerini açık kalacaksınız. Çok sayıda test sonucuna göre işe yarıyor ve denedikten sonra şaşıracaksınız. Elbette sürüş sırasında telefon ekranına bakıp durmanızı önermiyoruz ama benzinciye ya da başka bir molaya çektiğinizde bakarak destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Daha kolay bir uyku için en iyi YouTube kanalları
Anti Sleep Driver
Anti Sleep Driver
Developer: AJ Apps
Price: Free

Stay Awake Pro

Stay-Awake-Pro

Sanki araçta yanınızda bir diğer yolcu varmış gibi davranıyor. Uyanık kalmanızı sağlayacak alarmlar girebilir, daha kullanışlı olacak biçimde benimle konuş özelliğini kullanabilirsiniz. Victoria adlı sesli asistan kelime tekrarlamanızı istiyor ve cevap vermezseniz gürültülü alarmla sizi uyarıyor. İyi bir özellik çünkü kelime tekrarlamak basit ve dikkat dağıtmıyor ama kontrolü sürdürüyor.

‎Stay Awake Pro
‎Stay Awake Pro
Developer: GeoBos
Price: ₺8,99

Stay Awake While Driving

stay-awake-while-driving

Bu uygulamada belirtilen aralıklarla altta görülen Reset butonuna tıklamanız gerekiyor. Eğer basmazsanız sesli ve ışıklı uyarı geliyor. Elbette radyo kanalı değiştirmek kadar kolay gelmeyebilir ve basayım derken aracın kontrolünü yitirebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması
Stay Awake While Driving
Stay Awake While Driving
Developer: Nuno Luis
Price: Free

Driver Awake

drive-awake

Driver Alarm uygulaması gibi çalışıp gözlerinizdeki zayıflığı analiz ederek eğer gözlerinizi yumarsanız sesli alarm veriyor. Her iki platformda da yer almakta. Cafe Amazon imzalı olduğundan ikincil işlevi sizi en yakın şubesine yönlendirmek!

‎Drive Awake
‎Drive Awake
Developer: 1Moby Co., Ltd.
Price: Free
Drive Awake
Drive Awake
Developer: 1Moby Co., Ltd.
Price: Free