Kategoriler
Konular

Kötü Kameralı Android’li Akıllı Telefonunuz İşe Yarasın

Neredeyse her akıllı telefonda 5 MP üstü kameralar var ama tümü bu derece iyi fotoğraflar çekemiyor. Bu tür akıllı telefonlarda yer alan kameralar belki gece çekimleri gibi durumlar için uygun olmayabilir ama işinize yaramalarını sağlayacak başka uygulama alanları da bulunuyor.

Kötü Kameralı Android’li Akıllı Telefonunuz İşe Yarasın

İşte akıllı telefonunuzun kamerasını işe yarar hale getirmenizi sağlayacak alanlar ve buna uygun kullanışlı uygulamalar:

Barkod Taramak

BadSmartphoneCamera-ShopSavvy

Tatile ya da basit biçimde alışverişe çıktığınızda bir barkod işaret ya da ilgi çekici ürün görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda daha fazla bilgi almak için barkodu taramanız gerektiğinde kameranızı çıkarıp fotoğraf çekin ve Barcode Scanner for Android gibi uygulamalar sayesinde içeriğini tespit edin. Link, ürün fiyatı, inceleme yorumları gibi bilgileri kolayca alabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.google.zxing.client.android]

Not ve Fatura Arşivlemek

Piyasada çok fazla not alma uygulaması ve hemen hemen tüm akıllı telefonlarla yüklü geliyor. Bazı kullanıcılarsa hala kağıt kalem kullanarak not almayı seviyor. Bu gibi durumlarda ortamda epey kağıt birikip masa dolabilir ya da önemliler kaybolabilir. Akıllı telefon kamerası ve galeriyi kullanarak notları ve faturaları arşivleyebilirsiniz. Google Keep gibi not alma uygulamaları son derece başarılı.

[appbox googleplay id=com.google.android.keep]

Kokpit Kamerası

Araçlarda artık güvenlik amaçlı kokpit kameraları var. Bir hırsız, kaza ya da sıradışı olay görüntüleri anında elde edilebiliyor. Sürekli kayıt yapan bu özel kameralar microSD kart dolunca baştan önceki kayıt üstüne yazıyor. Akıllı telefon kamerası da bu iş için kullanılabilir. Araç içi montaj kiti alın ve Car DVR & GPS navigator gibi bir uygulama kurun.

[appbox googleplay id=com.camonroad.app]

Bebek Monitörü

BadSmartphoneCamera-Dormi

Bir ara vermeniz gerektiğinde ya da aynı odada olmadığınızda çocuğunuzu görmek için bebek monitörü işe yarıyor. Özel bir set almadan akıllı telefon kamerasını kullanabilirsiniz. Telefonu sabit tutacak bir ayak bulduktan ve kurduktan sonra Dormi – Baby Monitör gibi ücretsiz bir uygulama kurun.

[appbox googleplay id=com.sleekbit.dormi]

Güvenlik Kamerası

Son olarak eve girecek hırsızlar ya da sabah çalışan bakıcı gibilerini uzaktan görebilmek için bu yolu deneyebilirsiniz. Bunun için sürekli şarja takılı kalması ve kesintisiz internet bağlantısı sağlanması gerekecek.

[appbox googleplay id=com.ivuu]