Kategoriler
Rehberler

Akıllı Telefondan Çıkan Sesi Arttırmak

Akıllı telefon alanların merak ettiği önemli noktalardan biri cihazdaki ses çıkışı. Her ne kadar tüm akıllı telefonlarda ortalama üstü güçte hoparlörler yer alıyor olsa da kimi incelen gövde, kimi su geçirmezlik koruması gibi nedenlerden ötürü diğerlerinden daha düşük sesle sınırlı kalabiliyor.

Akıllı Telefondan Çıkan Sesi Arttırmak

Elbette ön kısma yerleştirilen hoparlör ya da çift hoparlör gibisi yok ama donanımsal düzenleme yapma imkanınız olmadığına göre akıllı telefondan çıkan sesi arttırmak için hileler kullanabilirsiniz. Piyasada borazan biçimli telefon altlıkları olsa da bunları her zaman yanınızda taşıyamazsınız. Bir ortamdayken aniden arkadaşlarla müzik dinlemek istiyorsanız ve akıllı telefonunuzdan çıkan düşük ses nedeniyle alay konusu olmak  istemiyorsanız şu yöntemi deneyebilirsiniz:

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Ortamda yer alan bir karton bardak ya da kase gibi içi derin ama üstü açık nesneler işinizi görecek. Yoksa cam kavanoz da olabilir ama bunların ağzı daha dar olduğu için verim azalabilir. Saksı gibi üste doğru genişleyen kaseler daha iyi. Telefonu bunun içine yerleştirdiğinizde ses güçlenerek odaya yayılacak. Telefonu yerleştirdiğinizde ses çıkışı sunan hoparlörün dibe yakın gelmesine özen gösterin. Eğlenceli bir çözüm olduğu da apaçık ortada…