Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Canlı Yayın Videolarını Kaydetmek

Instagram‘da canlı yayın videolarını kaydetmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Popüler sosyal ağ sitesi Instagram’a canlı yayınınızı tamamladıktan sonra video kaydını indirmenizi sağlayan yeni bir özellik eklendi. Yani yayın esnasında beklenmedik bir şey olursa bu anı genç nesillere izletme imkanınız olacak! Bu özellik Instagram’ı canlı yayın yapma anlamında Periscope ve Facebook Live ile aynı seviyeye taşıyor diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi Instagram’a Aralık 2016’da canlı yayın yapabilme özelliği kazandırılmıştı. Bu özellik insanlara takipçileriyle etkileşime geçme ve yeni heyecanlar yaratma imkanı sağlamıştı. Canlı yayın kaydı maalesef yayın tamamladıktan sonra kayboluyordu, ta ki şimdiye dek. Dilerseniz Instagram‘da canlı yayın videolarını kaydetmek için ne yapılması gerektiğine yakından bakalım.

Instagram: Canlı Yayın Videolarını Kaydetmek

Instagram Canlı Yayın Videolarını Kaydetmek

Son güncellemeyle birlikte Instagram’a kullanıcıların kendi canlı yayın video kayıtlarını indirebilmesi özelliği eklendi. Ancak kullanıcılar yalnızca canlı yayın video kaydını elde edebiliyor; yorumlar, beğeniler, görüntülenme sayısı ve diğer canlı etkileşimler deneyimin kısa ömürlü kısmını oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Canlı yayınınızı tamamladıktan sonra videoyu indirmek için uygulama arayüzünde sağ üst kısımda beliren Save (Kaydet) butonuna dokunun. İndirme işlemini tamamladıktan sonra Done butonunu kullanın. Video Instagram uygulamasından kaybolacak fakat galerinizdeki yerini alacaktır.

Canlı yayın videoları akıllı telefona varsayılan olarak kaydedilmiyor, yalnızca kullanıcı isterse ve yukarıdaki işlemi uygularsa cihaza indiriliyor. Yani canlı yayını tamamladıktan sonra kaydı indirmeyi unutmayıp Save butonunu kullanmalısınız. Aksi halde yayın kaydını elde edemeyeceksiniz.

Instagram‘da canlı yayın videolarını kaydetmek için uygulamanın Android ve iOS platformlarındaki 10.12 versiyonuna terfi etmeniz gerektiğini sözlerimize ekleyelim.