Kategoriler
Apps & Oyunlar

Bir Hesabın Instagram Hikayeler’inizi Görüntülemesini Engellemek

Sizi takip eden bir hesabın Instagram Hikayeler’inizi görüntülemesini engellemek isteyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Instagram’daki Hikayeler tamamen kameranızla çektiğiniz fotoğraflardan oluşuyor. Galerinizden bir görsel seçip bunu Hikayeler’e koyamıyorsunuz. Bu özellik zaten Snapchat’teki anı paylaşmayı sağlayan özelliğin kopyası durumunda. Instagram’da canlı yayına başlayıp o an bulunduğunuz yerdeki gelişmeleri takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Instagram Hikayeler’inde bir hikayeyi tüm takipçilerinizle paylaşmanız iyi bir fikir olmayabilir. Görmesini özellikle engellemek istediğiniz bazı takipçileriniz olabilir. Instagram’da bir kişiyi akışınızdan engellemeden Instagram Hikayeler’inizi görüntülemesini engelleyebiliyorsunuz. Dilerseniz bunun için izlemeniz gereken aşamalara bakalım.

Instagram için en ideal görüntü oranı nasıl seçilir?

Bir Hesabın Instagram Hikayeler’inizi Görüntülemesini Engellemek

Instagram’da halihazırda bir hikayeniz varsa ona erişin. Üst kısımda yer alan profil görselinize dokunun. Burada hikayenizi görebileceksiniz. Ekranın alt kısmında yer alan butona dokunun. Karşınıza gelen menüdeki Story Settings seçeneğine erişin. Story Settings ekranında yer alan Hide Story From seçeneğine girin. Burada Instagram’da sizi takip eden tüm hesapları göreceksiniz. Hikayenizi kendisinden gizlemek istediğiniz kullanıcı hesabını seçmeniz yeterli olacaktır.

Bir Hesabın Instagram Hikayeler'inizi Görüntülemesini Engellemek 1

Instagram’da o an paylaştığınız bir hikayeniz yoksa dahi ileride yapacağınız paylaşımları bir takipçinizin görmesini engelleyebilirsiniz. Yapacağınız değişiklik elbette ileride yapacağınız Hikayeler güncellemelerini etkileyecektir. Instagram uygulamasını açın ve profil sekmenize dokunun. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan dişli çark simgesini kullanın. Hesap ve uygulama ayarlarının yer aldığı menü açılacaktır. Account bölümünde bulunan Story Settings‘e girin.

Bir Hesabın Instagram Hikayeler'inizi Görüntülemesini Engellemek 2

Daha önce gördüğünüz Story Settings‘le aynı yerdesiniz. Hide Story From seçeneğine dokunun ve Instagram Hikayeler’inizi görmesini istemediğiniz takipçinizi seçin.