Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Haritalarda Araç Park Edilen Yeri Görmek

Google haritalar bir diğer güncellemeden geçti ve artık arabanızı park ettiğiniz yeri gösterebilir hale geldi. Çoğumuz için vazgeçilmez hale gelen Google Haritalar uygulaması otomatik olarak güncellenecek ve özellikle büyük şehirlerdeki araba parkı sorununa yardımcı olacak.

Google Haritalar'da park yeri işaretleme özelliği tüm ...

Google Haritalarda Araç Park Edilen Yeri Görmek

Bu gibi durumlarda araba park edecek yer bulmak zor oluyor ama en sonunda bir yer bulsanız bile bu kez sonrasında nerede park ettiğinizi bulmakta zorluk çekebilirsiniz. İşte bu aşamada Google Haritalar sizlere yardımcı olmak istiyor. Google tarafından sessiz biçimde eklenen bu özellikte park ettikten sonra araç yerini bulmanıza yardımcı olacak bilgiler saklanıyor. Hatta daha da ileri girip park sonucunda ceza kesilmesine mani olma açısından da yardımcı olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Arabanızı park ettikten sonra basit biçimde Google Haritalar uygulamasını açın ve mavi konum noktasına tıklayın. Park Yerini Sakla seçeneği belirecek. Bu sayede menüdeki seçeneğe tıkladığınızda o noktaya P işareti eklenecek. Bu sayede aracınızın yerini bulma konusunda başarılı olacağınıza inanıyorsanız kapatın ve yolunuza devam edin.

Google daha önceden de benzer bir şey denemişti ve Google Now asistanı park ettiğiniz yeri kestirmeye çalışmıştı ama sadece hız ve GPS bilgilerine bakarak sonuç veriyordu yani mükemmel biçimde işlemiyordu. Bu nedenden ötürü Google Haritalar uygulamasına tıklama seçeneği eklendi.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Toplu Taşıma Eğlenceli Değil

Bu yeni Google Haritalar özelliğini kaç kişinin kullanacağı bilinmiyor ama kimileri açısından son derece kullanışlı gelebilir. Özellikle de arabayı park ettiği yeri bulamayanlar sevinecek. Çözüm toplu taşıma seçmek mi? Ama elbette bunun bir eğlencesi yok. Google Haritalar sürüm 9.49 ve üstü ile bu yenilik kullanılabiliyor. iOS sürümü ise kısa süre sonra güncellenerek desteğe kavuşacak.