Kategoriler
Rehberler

Android: Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi

Android‘li akıllı telefonlarda gelen aramalarda flaşın yanıp sönmesi için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefonunuza çağrı gelmesi sürecine heyecan katacak bir ipucuna hazır mısınız? Android‘li telefonunuza gelen aramalarda flaşın yanıp sönmesi sağlanabilmekte. Sessizliğin sağlanması gereken çeşitli ortamlarda telefonun zil sesi ve titreşimini devre dışı bırakmak durumunda kaldıysanız bu özellik işinize yarayacaktır. Dilerseniz Android‘de gelen aramalarda flaşın yanıp sönmesi için kullanabileceğiniz araçlara yakından bakalım.

Android: Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza Flash Alerts 2 uygulamasını yükleyin.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 1

[appbox googleplay id=net.megawave.flashalerts&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın, ilk açılışta yapılandırmanın gerçekleştirilmesi söz konusu; bu nedenle 10 – 15 saniye kadar beklemeniz gerekecek. Ekranda beliren yönergeleri takip edin ve testi tamamlayın.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 2

Uygulamada Flash Alerts 2, Incoming Call ve Incoming Text seçeneklerini etkinleştirin. Bu ayarları düzenledikten sonra değişiklikleri kaydedin ve cihazı yeniden başlatın.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 3

Akıllı telefon yeniden başladıktan sonra uygulamayı açın ve tekrar aktive edin. Sizi biri aradığında kamera flaşının yanıp söndüğünü göreceksiniz. İşlem bu kadar basit!

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 4

Telefon çaldığında kamera flaşının yanıp sönmesini istiyorsanız Flash Alerts On Call/SMS uygulamasını da kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.fantasticdroid.flashalerts&hl=en]

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Ekran görüntüsündeki arayüzle karşılaşacaksınız. Settings‘e girin.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 5

Buradaki ayarlar sayesinde flaşın hangi spesifik durumda yanıp söneceğini ayarlamanız mümkün.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 6

Dilediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra uygulamanın ana ekranına geri dönün ve Start butonuna dokunun. Sizden bazı erişim izinleri için onay istenecek. Erişim izinlerini sağlayın ki uygulama görevini yerine getirebilsin. Basitçe Allow butonlarına dokunmanız yeterli olacaktır.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 7

Şimdi Flash Alerts On Call, Incoming Call ve Incoming Text seçeneklerini etkinleştirin. Akıllı telefonunuza arama ya da mesaj geldiğinde kamera flaşının yanıp söndüğünü göreceksiniz. Sürekli arama / SMS söz konusuysa telefonunuzun pilinin daha çabuk tükeneceğini hatırlatalım.

Android Gelen Aramalarda Flaşın Yanıp Sönmesi 8