Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Xperia Keyboard’u Akıllı Telefonunuza Yükleyin

Sony’nin akıllı telefonlarında karşımıza çıkan Xperia Keyboard‘u Android’li akıllı telefonunuza yüklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Sony’nin Xperia serisi akıllı telefonlarında hayli başarılı bir arayüz yer almakta. Stok Android’e kıyasla çok devasa değişiklikler içermiyor, dengeli ve tadında bırakılmış minör özelleştirmeler söz konusu. Xperia akıllı telefonlardaki Xperia Keyboard adlı klavye çözümü de oldukça başarılı bir araç. Bu yazımızda Xperia Keyboard‘un özelliklerine kısaca göz atacak ve uygulamayı akıllı telefonunuza nasıl yükleyebileceğinize değineceğiz.

Teclado Xperia 7.3.A.0.54 için Android - İndir

Android: Xperia Keyboard’u Akıllı Telefonunuza Yükleyin

Xperia Keyboard bünyesinde özetle şu özellikler bulunuyor:

Otomatik Düzeltme: Araçta yanlış yazdığınız kelimelerin otomatik olarak düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu özelliği kapatmanız da mümkün.

Google Voice Typing Key: Yazı yazarken ekrana dokunmak değil de konuşmak ve söylediklerinizin ekranda belirmesini istiyorsanız Google Voice Typing Key’i etkinleştirebilirsiniz.

Uzun dokunmada beliren simgeler: Uygulamada klavye tuşlarına uzun bastığınızda onlarla ilişkili olan sembollere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Numerik tuşlar: Etkinleştirdiğinizde klavyenin üst kısmında numerik tuşlar beliriyor. Favori seçeneklerimizden birisi.

Smiley Key: Etkinleştirdiğinizde Smiley Key’e hızlı erişim sağlayan bir tuş beliriyor.

Klavyeyi yeniden boyutlandırma: Uygulama ekranda beliren klavye boyutunu ayarlamanıza olanak tanıyor.

Tek elle kullanım modu: Bu özelliği etkinleştirdiğinizde klavye sağ ve solda konumlanacak şekilde iki parçaya ayrılıyor. Özellikle büyük ekranlı telefonunuzla yazmakta güçlü çekiyorsanız kullanmalısınız.

Bu özelliklerden ilk beşini etkinleştirmek için kurulumun ardından klavyeyi ilk kez açtığınızda boşluk çubuğuyla aynı hizada yer alan ve aşağıdaki ekran görüntüsünde işaret ettiğimiz butona dokunun. Açılan sihirbazdan dilediğiniz özelleştirmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Android Xperia Keyboard'u Akıllı Telefonunuza Yükleyin 1

Son iki özelliği etkinleştirmek için klavyede sol altta yer alan butona basılı tutun, karşınıza seçenekler gelecektir. Keyboard height ve One-handed keyboard seçenekleri burada yer almakta.

Android Xperia Keyboard'u Akıllı Telefonunuza Yükleyin 2

Xperia Keyboard XDA forumlarında yener90 nickname’li kullanıcı tarafından paylaşılmış durumda. İndirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Xperia_keyboard_v.8.0.A.0.50.apk / Alternatif

Bağlantıdan uygulamanın APK dosyasını indirmeniz ve basitçe kurulum yapmanız yeterli oluyor. Root erişimine gerek duyulmadığını belirtelim.

Xperia Keyboard’u aktive etmek için Android’de Settings > Languages & Input > Virtual Keyboard yolunu izleyin. Araç burada görünmeyecektir, paniğe kapılmanıza gerek yok.

Android Xperia Keyboard'u Akıllı Telefonunuza Yükleyin 3

Manage keyboards seçeneğine dokunun, karşınıza gelen ekrandan Xperia Keyboard‘u etkinleştirebilirsiniz.

Android Xperia Keyboard'u Akıllı Telefonunuza Yükleyin 4