Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

İş Adamlarına Özel Apple Watch Uygulamaları

Apple Watch akıllı saat sahipleri ve özellikle de ilk nesil cihaza sahip olanlar başlarda uygulama bulma konusunda zorluk çektiler. Henüz yeni olan cihaza yönelik uygulamalar zaman içinde arttı ama hala birinci sınıf, gerekli uygulama sayısı aşırı fazla değil.

İş Adamlarına Özel Apple Watch Uygulamaları

WatchOS işletim sistemi yüklü gelen ve bir süre önce ikinci nesil geçişi yapan Apple Watch akıllı saati gösteriş için değil kolaylık kazandırması için almış ve kullanıyorsanız size önerebileceğimiz belirli uyumlu uygulamalar var.

Evernote

EvernoteAppleWatch

Eğer başlı başına not almak için kullanılan bir uygulama istiyorsanız bu alandaki en iyi seçenek Evernote. Sadece notlar ve işaretli listeler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda iş arkadaşlarıyla sohbet destekli iş birliği gerçekleştirme ve paylaşma seçenekleri de içeriyor. Cihazlar arasında eşleştirme yaparak işinizi kolaylaştırdığı gibi dosya, fotoğraf vb ekleme imkanı da var. Apple Watch üzerinden not ekleyebilir, hatırlatıcı girebilir ve önceki kayıtlarda arama yapabilirsiniz. Mikrofonla sesli not alabilir ya da öncekilere kayıt girebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?

Clear – Tasks, Reminders, To-Do Lists

Jestlere destek veren bu uygulama ayrı listeler halinde yapılacaklar listesi girme, hatırlatıcı ekleme, iCloud üzerinden cihazlar arasında eşleştirme desteği veriyor ve temaları destekliyor. Apple Watch üzerinden bitenleri işaretleyebilir, mikrofon seçeneğiyle bir sonraki işi sorabilir, yeni görevler ekleyebilir ve sıradaki işlere bakış atabilirsiniz.

24me Smart Personal Assistant

24meAppleWatch

Takvim girdileri, işler ve yapılacaklar listesi, notlar bir arada olsun isterseniz bu uygulama size göre. Google Calendar, Microsoft Outlook ve Exchange dışında Apple OS X Calendar uygulamasıyla bağlantı kurabiliyor. Akıllı hatırlatıcılar gibi ilgi çeken özellikleri de var. Bu sayede trafik durumuna göre toplantıdan önce yola çıkma saatinizi hesaplayıp bilgilendiriyor. Apple Watch üzerinden üç günlük programı görmek, detaylarına erişmek, bildirim almak ve günlük iş özetine bakmak olası.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için fotoğraftan arkaplan temizleme uygulamaları

iTranslate

iTranslateAppleWatch

Yola çıkan iş adamları farklı ülkelerdeki dilleri bilmek zorunda değil. Bu uygulama 90 ayrı dildeki kelime ve cümleleri tercüme edebiliyor. Sesli girdi ve dinleme seçenekleri var. Sözlükler, favoriler, arama geçmişi de bulunmakta. Today Widget sayesinde iTranslate açmadan bir diğer uygulamadan çeviri yapabilirsiniz. Apple Watch ile uygulamayı açın ve dili seçin. Ardından tercümesi gelecek.