Kategoriler
Rehberler

Android: Çoklu Ses Modları Yüklemek

Android‘li akıllı telefonlara Çoklu Ses Modları Yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. Android’li cihazlara mevcut ses kalitesini ve müzik dinleme deneyimini iyileştiren çeşitli ses modları yüklemek mümkün. Bunların bir kısmı evrensel olup tüm cihazlara yüklenebiliyorken bazıları Android’in belirli versiyonlarına, belirli akıllı telefonlara ya da spesifik ROM’lara dahil edilebiliyor. Tüm bu modlar birbirlerine benzeyen kütüphane dosyaları aracılığıyla kurulmakta. Yani birden fazla ses modu yükleyerek daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Magisk Audio Modification Library framework’ü diğer geliştiricilere kendi ses modlarını oluşturma olanağı sağlamakta. Bu araç XDA üyesi ahrion‘un eseri. Dilerseniz Android‘e Çoklu Ses Modları Yüklemek için ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

Android: Çoklu Ses Modları Yüklemek

  • Öncelikle akıllı telefonunuza Magisk yükleyin.
  • Buradan AudioModLib ZIP dosyasını indirin ve akıllı telefonunuza transfer edin.
  • Magisk Manager‘ı açın.
  • Kenar kısımdaki paneli açın ve buradan Modules seçeneğine gidin.
  • Alt kısımda yer alan + butonunu kullanın ve Flash Module Zip seçeneğine dokunun.
İlginizi Çekebilir:  Android'de telefonda ses değiştirme

Android Çoklu Ses Modları Yüklemek 1

  • AudioModLib Magisk modülüne dokunun ve basılı tutun. Sağ üst kısımda beliren Open butonunu kullanın.
  • Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.
  • AudioModLib modülünü Magisk Manager’ın Downloads sekmesi aracılığıyla da doğrudan yükleyebiliyorsunuz.
  • Buradan AudioModLib‘i seçtikten sonra Download & Install butonuna dokunmanız ve kurulum tamamlanınca cihazı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

AudioModLib Uyumlu Magisk Ses Modları

Universal deep_buffer RemoverBu mod Spotify, Pandora gibi bazı müzik akış uygulamalarının çeşitli ekolayzır uygulamalarıyla yapılan değişikliklerden yararlanamama sorununu çözüyor.

ViPER4AndroidBu Magisk modülünü diğer ses modlarıyla birlikte, çakışma olmaksızın kullanmak mümkün. ViPER4Android’in gelişmiş ses kontrolleri sunduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor

Collective Dolby Atmos Port ThreadLeTv, BQ ve ZTE’nin stok Android Marshmallow çalıştıran akıllı telefon modellerinden port edilen bu mod Magisk yüklü tüm Android telefonlarda kullanılabiliyor.

Zirene Sound by AM3DAM3D Zirene Sound esasında Sharp ROM’un orijinal bir özelliği. Burada Japonya merkezli Sharp firması aklınızı karıştırmasın. Zirene Sound by AM3D sahip olabileceğiniz en iyi ses modlarından birisi ve ViPER4Android ile çok iyi bir ikili oluşturabiliyor.