Kategoriler
Konular

Android’de Kamera Uygulamasını Unutturan Alternatifler

Çoğu kullanıcı Android ile gelen standart kamera uygulamasından memnun. Android sürümüyle birlikte nesilden nesile güncellenmiş olan bu uygulama bas-çek için yeterli ve bazı üreticiler kendi kamera uygulamalarına yer veriyor. Peki o zaman Google Play mağazadaki alternatifler nasıl ayakta kalıyor?

Android’de Kamera Uygulamasını Unutturan Alternatifler

Diğer kamera uygulamaları öne çıkabilmek için standart Google kamera uygulamasında yer almayan artılara yer veriyorlar. Bu konuda başarılı oldukları ortada…

Camera ZOOM FX

Standart uygulama çok basit geliyorsa bu seçenek ilginizi çekecek. Çekim sırasında filtre uygulamak, saklanan klasörü değiştirmek, seri çekim, beyaz dengesi ayarı gibi seçenekler hazır. Ayrıca zaman ayarlı time-lapse fotoğraflarla denemeler yapabilirsiniz. Ücretsiz olsa da belirli özellikler için Premium sürümü almak gerekiyor.

[appbox googleplay id=slide.camZoomFree]

Camera360 Ultimate

Senelerden beri kullanımda olan bu uygulamanın artısı içerdiği filtreler, güçlü efektler ve düzenleme araçları. Farklı yollardan çekilen fotoğraflar paylaşılabiliyor.

[appbox googleplay id=vStudio.Android.Camera360]

Camera MX

AndroidCameraApps-CameraMX-Interface

Diğer seçenekler gibi özellik dolu olsa da geçmişi-çek özelliği sıradışı kalıyor. Bu sayede çekimden hemen öncesine geri giderek belki de daha iyi bir kare yakalamanıza olanak veriyor. En büyük artısı bulanık çekim yapan ve sonrasında pişman olanlara ek bir şans yaratması. Ayarlara girip anında kayıt özelliğini açmanız gerekiyor.

[appbox googleplay id=com.magix.camera_mx]

Retrica

AndroidCameraApps-Retrica

Instagram neslinin sevdiği bir araç olan bu uygulama ilk açılışta hemen belli eder biçimde ön kamera ile giriyor. Zaten düzenleme ve efekt gibi işlemler yapacaksanız işiniz kolaylaşıyor. Kolaj hazırlayıp anında paylaşmak üzere yükleyebilirsiniz. Ayrıca bu esnada boyutu azaltıp mobil kullanımı düşürebilir.

[appbox googleplay id=com.venticake.retrica]

Vignette

AndroidCameraApps-Vignette-Image

Ünlü olduktan sonra ücretsiz sürümü dağıtımdan kaldırılmış olan bu uygulama sayesinde gerçekçi görselleri bir kenara atıp efektlere ve sıradışı olmaya odaklanıyorsunuz. Filtreler, kırpma, sosyal medya kullanımı için hazırlık seçenekleriyle dolu. Play Store mağaza ortamındaki diğer seçeneklere kıyasla çok daha basit ve sade bir arabirime sahip olması dikkat çekiyor.

[appbox googleplay id=uk.co.neilandtheresa.NewVignette]