Kategoriler
Rehberler

iOS: Mac Kullanarak iPhone Görüntüsü Kaydetmek

iPhone ekranının video görüntüsünü almak uzun süre boyunca zorlu bir işlem olarak kaldı. Harici kameralarla yapılan ekran çekimleri genelde odaklama ve netlik sorunu içerdiği için kullanıcılar ve YouTube videolarını paylaşanlar sıkıntılı anlar yaşadılar.

iOS: Mac Kullanarak iPhone Görüntüsü Kaydetmek

Apple, OS X Yosemite işletim sistemi içine gizlediği bir özellikle bu işi daha kolay hale getirdi. iPhone sahipleri görüntüyü Mac cihazlarına akış olarak gönderebiliyor. Firma bununla ilgili fazla duyuru yapmadı ama kullanımı kolay. OS X Yosemite içeren Mac sahibiyseniz iOS 8 ve üstü cihazınızı Lightning kablosuyla bağlamanız yeterli olacak. Kablo orijinal olmalı ve doğrudan bağlanmalı. Ayrıca iOS cihazınız güvenilir cihaz listesine eklenmeli. iTunes açınca bu istek gönderilir ve iOS cihazdan onay vermeniz yeterli olur.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

iosrecording2-640x360

Kayıt işlemi için QuickTime programını açın ve Dosya menüsü içinden Yeni Ekran Kaydı seçin. Ana kamera Mac ile gelen olacak. Kayıt butonu yanındaki menüsüne girip değiştirirseniz kaynak olarak iOS cihazınız seçilecek. Gelen sesi de videoda saklamak için mikrofon kaynağını da değiştirmelisiniz. Kayıt tuşuna basınca anında görüntü gelecek ve az gecikmeyle kayda alınacak.

iosrecording

Kayda geçtikten sonra cihaz hizalaması değişirse kayıt durur. Bu yüzden kayıttan önce yataya geçmeyi deneyin ve bazı uygulamaların buna izin vermeyeceğini unutmayın. Örneğin ana ekranda bu desteklenmez. Kayıt sırasında operatör adı gibi özel bilgiler gizlenir ama bildirimler görünür. İstemiyorsanız kayda geçmeden önce bildirimleri kapatın.