Kategoriler
Rehberler

LG G6: Ekran Görüntüsü Almak

LG G6 akıllı telefonda ekran görüntüsü almak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Güney Kore merkezli teknoloji devi LG’nin yeni amiral gemisi modeli G6 tam ekran, neredeyse çerçevesiz olan tasarımıyla cihazın üzerindeki boşluğun çoğundan yararlanmakta. Bu durum tahmin edebileceğiniz üzere normal koşullar altında ön ve yan kısımda yer alan tuşların arka bölüme taşınmasını gerektiriyor. Tuşların bu şekilde arka yüzde konumlandırılması daha önce kullanılan tuş kombinasyonları ile ilgili kafa karışıklığı yaratabiliyor. Dilerseniz şimdi LG G6‘da ekran görüntüsü almak için ne yapmanız gerektiğine bakalım.

LG G6: Ekran Görüntüsü Almak

LG G6 Ekran Görüntüsü Almak 1

Akıllı telefonda iki farklı yöntemle ekran görüntüsü alınabiliyor. İlkinde arka kısımda orta hatta yer alan güç / parmak izi okuyucu buton ile cihazın kenarında konumlandırılan ses azaltma butonuna aynı anda basmak ve kısa bir süre basılı tutmak gerekmekte. Bunu yaptığınızda ekranda alışılageldik şekilde kısa bir süre için flaş efekti beliriyor, ekran görüntüsü otomatik olarak kaydediliyor. G6‘da ekran görüntüsü almak için iki elin birden kullanımının daha uygun olduğunu fark ettik, bazı cihazlarda tek eli kullanarak ekran görüntüsü almak mümkün olabiliyor.

İkinci yöntemde fiziksel tuşlar yerine yazılımsal bir kısayoldan yararlanılabiliyor. Ekran görüntüsü kaydetmek için üstten bildirim çubuğunu çekmek ve Capture+ butonuna dokunmak yeterli oluyor. Bu şekilde ekran görüntüsü aldığınızda görüntü otomatik kaydedilmiyor; açıklama, ok işaretleri ya da metin ekleyip temel düzenlemeler gerçekleştirebilmeniz için düzenleme modunda karşınıza geliyor. Ekran görüntüsü üzerinde işaretlemeler yapacaksanız bu yöntemi kullanmanız şüphesiz daha mantıklı olacaktır.