Kategoriler
Konular

Video Arama İçin Platform Sınırlamasız Uygulamalar

Android cihaz sayısı baskın olsa da epey fazla sayıda iOS kullanıcısı var. Bir diğer yandan masaüstü ve dizüstü sistemlerde Windows baskın ama Linux ve Mac OS X de azımsanmayacak değerde. Video sohbet başlatmak isteyenler hangi uygulamaları seçerek tüm platformlardaki kullanıcılara erişebilir?

Video Arama İçin Platform Sınırlamasız Uygulamalar

Bu alanda hizmet veren çok sayıda uygulama var ve genelde VoIP esaslı sesli ya da görüntülü sohbet ön plana çıkıyor. Son zamanlarda parlayan Facebook Messenger’dan çok daha önceleri video sohbeti tanıtan Skype olmuştu.

Skype

muo-android-skype-beginners-call

Bu alanın lideri Skype, Microsoft tarafından satın alındı. Hem masaüstü, hem de mobil işletim sistemleri tarafında sürümleri hazır olan Skype en büyük oyuncu. Akıllı telefona kurup ücretsiz olarak diğer kullanıcıları ya da ucuza telefonları aramak çok kolay. Akıllı televizyonlar, konsollar ve mobil konsollar bile bunu destekliyor. En büyük rakibi Google Hangouts olsa da aynı seviyeye asla gelemedi.

www.skype.com

Google Hangouts

hangouts-8

Chrome internet tarayıcıya eklenebilen Hangouts eklentisi sayesinde Windows, Mac OS X, Linux ortamlarından kullanılabilen ve Firefox eklentisi de olan serviste mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet desteği hazır ama Windows Phone kullanıcılarına destek verilmiyor. Chrome OS işletim sistemi ve Android ile standart olarak geliyor. Skype gibi yüksek kalitede video sohbet imkanı veriyor. Canlı yayın gibi uygulamalarda YouTube bağlantısı devreye giriyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad için en iyi korku oyunları / 2022

hangouts.google.com

Tango

Tango_app

Linux ve Mac OS X dışında mobil ve masaüstü sürümleri olan Tango uygulaması tam anlamında kusursuz olmasa da çoğu kullanıcıyı kapsama alanına alıyor. Anında mesajlaşma, sesli ve videolu görüşme özellikleri platformlar arasında kullanılabiliyor. En iyi sonuçlar için kullanıcıların mobil veri yerine Wi-Fi ile bağlanması öneriliyor.

www.tango.me

ooVoo

muo-android-videocalls-oovoo

Rakiplerini geride bırakmaya çalışan bu uygulama tüm platformlarda kullanılabiliyor. Android, Amazon Fire, iOS, Mac OS X, Windows ve Windows Phone sürümleri var. 12 kişiye kadar aynı anda video sohbet desteği ilgi çekiyor. YouTube videoları grup halinde izlenebiliyor. Dahili video kayıt özelliğiyle bazı kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Linux sürümü olmadığı için bazılarına hitap etmiyor.

www.oovoo.com