Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Sosyal Ağ Temizliği ve Zamanlı Silinen Paylaşımlar

Sosyal medyada paylaşılan içerikler genelde arkadaşlar arasında sınırlı ama kimi zaman halka açık paylaşım da oluyor. Örneğin Twitter ortamında atılan tweet’leri takipçiler anında görüyor. Bu nedenle bazen atılan tweet’lerden ötürü sonradan pişman olup sildiğimiz oluyor ama silseniz bile artık paylaşılmış oluyor.

Twitter Hikaye | Fleets Nedir | Yeni Format Twitter Fleets

Android: Otomatik Silinen Tweet’ler Atın

Sosyal ağlarda kullanıcılara özel gizlilik ayarları olsa da her zaman için istenen seviyeye çıkılamıyor. Bu alanda hizmet verip gizlilik açısından en başarılı uygulamalardan biri olan Xpire sayesinde favori sosyal ağlarınızı daha iyi biçimde kontrol edebilirsiniz. Artık sosyal ağlarla ilgili çekinceleriniz sona erecek.

Xpire’ın amacı sosyal ağlarda paylaştıklarınızın uzun vadede kuyunuzu kazmasını engellemek. Bunun için iki yöntem sunuyor. Geçmişinizi silmek ve kendini silen mesajlar oluşturup paylaşmanıza imkan vermek. Bu sayede hesabınızda utanç verici paylaşımlar olsa bile otomatik olarak silindiklerini göreceksiniz.

xpire-delete-posts

Çirkin paylaşımlarınızdan kurtulmak için uygulama içinden sosyal ağlarınıza ait oturumları açıp onay verin. Şu aşamada Facebook, Twitter, Tumblr hesapları eklenebiliyor. Oturum açtıktan sonra herhangi birini seçin ve paylaşımlarınız arasında dolaşıp herhangi birini ya da tümünü silin. Sadece silmek istemediklerinizi işaretleyip sil komutu vermeniz yeterli.

xpire-social-score

Sosyal ağ karnesi ise daha önceki paylaşımlarınızın ne derece kötü olduğunu analiz edip not veriyor. Paylaşımlarınızı analiz edip kendi geliştirdikleri özel algoritma ile bakarak not veriyor. Bu skor iyileşene kadar önceki paylaşımları temizleme yoluna gidebilirsiniz.

xpire-self-destructing

Otomatik silinen paylaşımlarsa geri sayım içeriyor. Bunları oluşturduktan sonra ne kadar süre yayında kalacaklarını seçiyorsunuz. Siz gönderdikten sonra sayaç işleyecek ve dolunca paylaşımlarınız silinecek.