Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Hexlock İle Uygulama Kilitlemek

Telefonunuzda önemli uygulamalar varsa ve PIN kilidiyle ekran kilitlemek güvenli gelebilir ama kimi zaman bu uygulamalara erişmediğinizde her işlem için kilit açmak sıkmaya başlayabilir. Sadece belirli uygulamaları kilit korumalı hale getirmeye ne dersiniz?

Hexlock 2.0.137 için Android - İndir

Android: Hexlock İle Uygulama Kilitlemek

İşte bu noktada sadece istediğiniz belirli uygulamaları kilit altına almaya yarayan kasa uygulamaları akla geliyor. Bunlardan biriyse ilgi gören Hexlock.

Uygulamayı ücretsiz indirip kurun ve ardından açın. PIN ya da çizim esaslı kilit belirlemeniz istenecek. Bunu sadece her Hexlock ve Hexlock ile kilide aldığınız uygulamaları açtığınızda gireceksiniz. İş ve Ev için ayrı listeler halinde kilitlenecek uygulamaları seçebilirsiniz.

hexlock-2

Arka planda çalışan Hexlock uygulaması, listeden seçtiğiniz herhangi bir uygulama başlatılınca araya girip parola isteyecek. Renkli ve hoş görünen bir arabirime sahip olan bu uygulamada ev ve iş dışında en fazla toplam altı taneye kadar liste oluşturma imkanı var. Bunun için artı sembolüne tıklamanız yeterli.

hexlock-5

Yeni listeler oluşturduktan sonra adını ve rengini değiştirebilirsiniz. Bir diğer avantajsa Hexlock uygulamasının kaldırılmasını engelleyebilmek. Ayarlarına girdikten sonra Kaldırma Engelleme satırını aktifleştirin. Bunun için uygulamanın adını Cihaz Yöneticileri alanına eklemek ve onay vermek gerekiyor.

hexlock-6

İlerde kaldırmanız gerekirse benzer biçimde Güvenlik ayarları içinden Sistem Yöneticilerine girip öncelikle listeden kaldırmanız şart oluyor. Otomatik aktifleştirme özelliğiyse listenizin Wi-Fi alan adına göre otomatik seçilmesine olanak veriyor. Böylece işiniz kolaylaşıyor. Hexlock ardından yeni uygulamalar kurduğunuzda kilit için hatırlatma yapmasını da isteyebilirsiniz. Uygulama çalıştığında Bildirim Alanına mesaj giriyor. Bunu başkasından gizlemek isterseniz Uygulamalar listenizden bulup Bildirim Göstermesini engellemeniz gerekecek.

settings-1

Ücretsiz olduğu için reklam gösteriyor ve bu yüzden biraz internet verisi kullanıyor. Kaldırmak isterseniz uygulama içinden satın alabilirsiniz.