Kategoriler
Rehberler

Android: Ekranı Sürekli Açık Tutmak

Android‘li akıllı telefonunuzda bir şeyler okurken ekranı sürekli açık tutmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Günümüzde akıllı telefonlar hayli geniş ekranlara sahipler ve bu cihazlarla internet sitelerinden uzun makaleler, e-kitap ve çeşitli belgeleri okumak oldukça keyifli oluyor. Android işletim sistemli cihazınızda bir şeyler okurken ekranın sürekli olarak kapanması okuma keyfinizi baltalayabilir. Tabii bu durumun önüne geçmek ve ekranı sürekli açık tutmak için faydalanabileceğiniz çeşitli üçüncü parti uygulamalar mevcut. Dilerseniz bu uygulamalardan birkaçını tanıyalım.

Android: Ekranı Sürekli Açık Tutmak

Wakey

Android Ekranı Sürekli Açık Tutmak 1

Bu uygulama, bünyesinde basitlik ve işlevselliği bir arada barındırmayı başarıyor. Birtakım ayarları uzun uzun yapılandırmanıza ya da düzenlemenize gerek kalmıyor. Uygulamayı çalıştırın ve arayüzünde yer alan ampül simgesine dokunun. Simgenin griden sarı renge dönmesini bekleyin. Bu durumdayken artık ekran zaman aşımı devre dışı kalacak ve ekran sürekli açık tutulacaktır. Uzun süreli okumalarınızı keyifle sürdürebilirsiniz. Uygulama kendi simgesini bildirim paneline ekliyor, yani etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için yalnızca bildirim paneline erişmeniz yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Stay Alive!

Android Ekranı Sürekli Açık Tutmak 2

Stay Alive! uygulaması ekranı sürekli açık tutma işlemini seçeceğiniz belli uygulamalar için ayarlamanıza olanak tanımakta. Geliştiricisine bağışta bulunursanız bazı özelliklerdeki kilitleri kaldırabiliyorsunuz. Bunlar arasında zaman aşımı süresi dolduğunda sistemi kilit ekranına geçmemeye zorlama, Android’in bildirim çubuğunu ve arka planda çalışan uygulamaları gizleme gibi işlevler bulunmakta.

Stay Alive! Keep screen awake
Stay Alive! Keep screen awake
Developer: SyNetDev
Price: Free+

Keep Screen On

Android Ekranı Sürekli Açık Tutmak 3

Uygulama esasında Stay Alive!’a benziyor; yine ekran zaman aşımı süresini kendisi için devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaları seçiyorsunuz. Bu seçtiğiniz uygulamalar açıkken ekranın otomatik olarak kapanması durumu söz konusu olmuyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)
The app was not found in the store. 🙁