Kategoriler
Konular

Tatili Ucuza Getirmeyi Sağlayan Android Uygulamaları

Yaz ayları iyice yaklaşmış durumda. Erken davranıp tatil paketlerini önceden ucuza kapatmak isteyebilirsiniz. Çeşitli servislerin rekabet içinde olduğu ve bazılarının kapatıldığı şu günlerde dövizin fırladığı düşünülürse en ufak tasarruflar bile etkili olmayı başarıyor.

Tatili Ucuza Getirmeyi Sağlayan Android Uygulamaları

Çoğumuz için tatiller bir lüks gereksinim. Senelerden beri doğru dürüst bir tatil yapamadıysanız ve para biriktiriyorsanız işinizi kolaylaştıracak ve kesenizi koruyacak çeşitli uygulamalar var.

Skyscanner

save-money-vacation-apps-skyscanner

Web üzerinde arama yaparak yüzlerce hava yolu şirketinin listelerini araştırıyor ve gideceğiniz yere en uygun uçak biletlerini bulup listeliyor. Bu işi başarılı biçimde yerine getiren uygulama sayesinde yüzlerce dolar ucuza getirebilirsiniz. Sadece fiyat düşürmekle kalmıyor aynı zamanda lüks uçuş arayanlara da seçenekler sunuyor. Aynı firmanın Skyscanner Hotels ve Skyscanner Car Rentals adlı otel ve araç kiralama uygulamaları da yer almakta.

Skyscanner Uçuş/Otel/Araç
Skyscanner Uçuş/Otel/Araç

Hotel Tonight

save-money-vacation-apps-hotel-tonight (1)

Her tür tatil için en önemli artılardan biri otel deneyimini tatmak. Bu farkı içermeyen tatiller tam olarak tatil sayılamaz ama servet ödemek zorunda değilsiniz. Hotel Tonight uygulamasını kullanarak rezervasyon işlemini kolayca halledip aynı zamanda düşük fiyat bulabilirsiniz. Uygulama iddiasına göre oda ayırtmak için on saniye harcamak yetiyor. Aynı zamanda otellerin son dakika teklifleri de görülebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları
HotelTonight: Hotel Deals
HotelTonight: Hotel Deals
Developer: HotelTonight
Price: Free

AirBnB

save-money-vacation-apps-airbnb

Konaklama alanında gerçek anlamda tasarruf etmek istiyorsanız otelleri geçin ve AirBnB ile oda kiralayın. Kısa süreli oda kiralama işini kolaylaştıran uygulama sadece yatak ve kahvaltıya odaklanıyor. Herhangi bir sorunuz varsa ev sahiplerine mesaj atabilir, çok daha ucuza kalabilirsiniz. Elbette otel kalitesinde olmasa da fiyat düşük ve risk sevenlere göre.

Airbnb
Airbnb
Developer: Airbnb
Price: Free

KAYAK

save-money-vacation-apps-kayak

Tatile özel tam takım paket önerileri ucuza getirmenin yolu Kayak uygulaması. Otel, uçuş, kiralık araç arama desteği var ve aynı zamanda tüm tatil bilgileriniz tek bir uygulamada toplanmış oluyor. Uçuş takibi ve fiyat değişiklikleri anında haber ediliyor.

KAYAK Uçuş, Otel, Kiralık Araç
KAYAK Uçuş, Otel, Kiralık Araç

TripIt

save-money-vacation-apps-tripit

Birkaç günden uzun tatiller planlarken farklı kalemleri bir araya toplamak zor olabilir. E-posta analiziyle bunu gerçekleştiren TripIt uygulaması işlemi otomatikleştiriyor. Gelen kutusu erişimi vermenize gerek yok. Sadece gelen e-postaları yönlendirmeniz yetiyor. Gerçek zamanlı uçuş bilgisi, araç kiralama ya da restoran bilgilerini de görmek istiyorsanız yıllık ödemeyle Pro sürüme terfi etmeniz gerekiyor.

TripIt: Travel Planner
TripIt: Travel Planner
Developer: TripIt, Inc.
Price: Free