Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Özel Instagram Filtreleri Nasıl Oluşturulur?

Fotoğraflara filtre ekleme imkanı veren çok sayıda uygulama var ama nedense Instagram uygulaması ön plana çıktı ve tercih edilir oldu. Sıfırdan filtre oluşturmanız ise imkansız. Shift uygulaması bu durumu değiştirmek üzere herhangi bir görsele özel filtre oluşturmanıza olanak veriyor.

Instagram'da mavi tik, onay işareti alma yöntemleri: Mavi tik ...

Android/iOS: Özel Instagram Filtreleri Nasıl Oluşturulur

Kameranızın eksiklerini örtmek için bu filtreleri ideal biçimde kullanabilirsiniz. Zaman içinde diğer uygulamalar da güncellenerek benzer özellikleri sunabilir hale gelecek. iOS ortamına önceden eklenmiş olan Shift uygulaması sonradan Android alemine de geldi.

make-your-own-custom-instagram-filters-shift-android-ios-1

Instagram’ın beğeni kazanmasını sağlayan kullanım kolaylığı oldu. Shift, ana temayı koruyarak size özel filtreler oluşturmanıza imkan veriyor. Fotoğraf uzmanı ya da grafik tasarımcı olmanıza gerek kalmıyor. Doğru filtreleri seçerek Instagram’da el üstünde tutulabilirsiniz.

Her bir fotoğraf üzerinde daire biçimli semboller göreceksiniz. Sol alttaki metreyle filtre seviyesini, sağ alttaki metreyle filtre renklerini ayarlayabilirsiniz. Üç daire ise bu filtrenin ne biçimde uygulanacağını belirliyor. Her birine tıklayıp sürükleyerek etkileri uygulayabilirsiniz. Yakınlaştırma yaparak yerlerini değiştirebilir, beğenmediğinizde geri alabilirsiniz. Elde edilen kombinasyonu beğenince favori olarak saklayın ve daha sonra kolayca kullanın. Uygulama içinden fotoğraf çekebilir ya da galeriden çağırabilirsiniz. Paylaşım ise öncelik Intagram uygulamasında.

make-your-own-custom-instagram-filters-shift-android-ios-2

Elde ettiğiniz görüntüyü istediğiniz biçimde tekrar düzenleyebilirsiniz. Anında gerçekleşen düzenleme işleminin dezavantajlarından biri bazı kullanıcılar bunları beğenirken bazıları olması gerekenden kötü bulabilir. Eğer bu işlemde deneyim sahibi olmuşsanız sonuçlar çok daha kabul edilir seviyede olacak. Her bir fotoğraf farklı bir ortamı içerdiği için uygun filtreyi kestirip kullanmak zaman alabilir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz.