Kategoriler
Rehberler

Android Telefondaki Verileri Uzaktan ve İnternet Bağlantısı Olmadan Silmek

Android Telefondaki Verileri Uzaktan ve İnternet Bağlantısı Olmadan Silmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Yüksek fiyatlı ve içerisinde çok fazla miktarda veri depolanan akıllı telefonlar piyasaya çıktığında kullanıcılar haklı olarak cihazı kaybettiğinde ya da çaldırdığında nasıl sıkıntılar yaşayabileceklerini düşünür oldu. Birçok akıllı telefonda kaybolma ya da çalınma durumları için takip seçeneği var, Google’ın da verileri uzaktan silme imkanı sağlayan bir hizmeti mevcut. Tabii bunlar internet bağlantısı olmadan işe yaramıyor. Akıllı telefonunuzu ele geçiren birinin yapacağı ilk iş şüphesiz SIM kartınızı çıkarmak olacaktır. Erado adlı uygulama en azından cihazınızdaki bilgileri güven altına almanızı sağlıyor. İnternet bağlantısı olmadan da Android telefonunuzdaki bilgileri silebiliyor. Yalnızca SMS tabanlı değil; SIM kart bloke olduğunda ya da çıkarıldığında da bilgileri temizleyebiliyor. Pro versiyonunu edinirseniz akıllı telefonunuzu çalan kişinin cihaza yeni SIM takması durumunda numarayı size iletebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Android Telefondaki Verileri Uzaktan ve İnternet Bağlantısı Olmadan Silmek

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve karşınıza gelen ipucu pencerelerini kapatın.

Arayüzde orta kısımda yer alan butona dokunun, talep ettiği erişim izinleri için onay verin. Uygulamanın talep ettiği yönetimsel izinleri de aktive etmelisiniz.

Android Telefondaki Verileri Uzaktan ve İnternet Bağlantısı Olmadan Silmek 1

Uygulama etkinleştiğinde arayüzdeki buton kırmızı renge bürünecektir.

Şimdi Settings bölümüne erişin. Henüz oluşturmadıysanız Password bölümünden bir parola ayarlayın.

Triggers sekmesinde SMS tetikleyici özelliği varsayılan olarak etkin durumda. SMS’le uzaktan veri temizlemek için Erado parolanızı içeren bir SMS göndermeniz yeterli oluyor.

Android Telefondaki Verileri Uzaktan ve İnternet Bağlantısı Olmadan Silmek 2

Dilerseniz SIM kartın çıkarılması, bloke olması ya da değiştirilmesi durumları için de tetiklemenin etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz.