Kategoriler
Konular

Seyahat Deneyimini İyileştiren Google Çeviri İpuçları

Senelerden beri Star Trek serisi filmlerde gördüğümüz anında çeviri gerçekleştiren rozetlerin gerçek olmasını bekledik ve sonunda Google Çeviri uygulaması bu noktaya iyice yaklaştı. Artık sadece yazarak değil sesli olarak da çeviri alabiliyoruz.

Seyahat Deneyimini İyileştiren Google Çeviri İpuçları

Tamamen ücretsiz olup iOS, Android, web sürümleri olan Google Çeviri uygulaması alanındaki en iyi seçenek olarak kabul ediliyor. Elbette seyahate çıkacak olup gidilen ülkedeki dili bilmeyenler için de ilaç görevi görüyor.

Google Çeviri
Google Çeviri
Developer: Unknown
Price: Free

Uygulamanın en iyi sonuçları verebilmesi için sürekli internet bağlantısı şart. Yurtdışına çıkacaksanız önceden hazırlık yaparsanız yüksek telefon faturaları ödeme riskiniz epey düşer. İlk olarak gideceğiniz yerde kullanmanız olası dillere ait paketleri indirin ve çevrimdışı kullanabilir hale getirin.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Google-Translate-Offline-Package

Sağında pin sembolü olan dilleri cihaza indirebilirsiniz. Her bir dil için birkaç yüz MB boş yer gerekiyor. Büyük olasılıkla birkaç dil indirseniz bile cihazınızda yer sorunu yaşanmayacak. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki mobil interneti kapattığınızda dil paketleri indirilmiş olsa bile yapılan çeviriler sadece metin esaslı olacak ve sesli olarak dinlemek mümkün olmayacak. Çeviri yapılan dil Rusça, Çince gibi alfabesini okuyamadığınız bir dilse işiniz zorlaşacak.

Original-Translation

Bağlantınız varsa söylediklerinizi çevirtip karşı tarafa sesli olarak dinletebilir, onların söylediklerini çevirtip ekranda okuyabilirsiniz ama bu şekilde ikili sohbet gerçekleştirmek hiç de kolay ve pratik değil. Şunu da unutmamak lazım ki Google Çeviri uygulaması mükemmel değil ve hata yapabiliyor. Hele sesli olarak girdi veriyorsanız anlama aşamasında diğer sesleri karıştırabilir. Sabırlı olmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 yenilikler