Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen SMS Mesajlarını Kurtarmak

SMS mesajları artık genelde spam çöp içerikle dolu ve kimse arkadaşlarıyla yazışmak için SMS kullanmıyor çünkü diğer mesajlaşma servisleri ücretsiz. Bu yüzden gelen SMS’leri topluca silerseniz bir anda arada önemli bir kısa mesajı da sildiğiniz anlar karşınıza çıkabilir.

Android: Silinen SMS Mesajlarını Kurtarmak

Bu gibi durumlarda silinen mesajları geri getirebilmek adına internetin altını üstüne getirmenize gerek yok. Silinenleri geri getirmek imkansız olmasa da zor bir işlem. Bu arada dijital dünyada silinen içerikler her zaman için anında silinmiyor, işaretleniyor ve sadece yeni bir veri aynı yere yazılınca eskisi kayboluyor. Bu yüzden hata anlayınca önerilerimiz program kurmamak, veri yapıştırmamak, telefonu kullanmamak. Veri kurtarmak için PC uygulamasına gerek olacak. Çok sayıda uygulama var ama hepsi cihazınızın root edilmiş olmasını gerektiriyor.

dr-fone-start-screen

İlk yapmanız gereken Dr. Fone uygulamasının PC sürümünü indirip kurmak. Ücretsiz deneme sürümü işinizi görecek. Cihaz ayarlarından sürüme beş kez tıklayıp Geliştirici özelliklerini aktifleştirin. Ardından Android ayarlar alanındaki Geliştirici alt menüsüne girip USB Debug özelliğini aktifleştirin.

privacy-gaurd-dr-fone

Dr. Fone uygulamasını PC’de başlatın ve Start butonuna basın. Cihazı USB kablosuyla PC’ye bağlayın ve tespit edilmesini bekleyin. Ardından geri yükleme ve kurtarma seçenekleri beliriyor olacak. Sağ alttaki mavi Devam butonuna tıklayın. Telefon ekranında bu tür bir gizlilik uyarısı belirecek. Hatırla işaretleyip onay vermeniz gerekiyor ki PC üzerinden erişim başlasın. Cihazınızda Root yoksa almaya çalışacak. Root izni alınır alınmaz cihaz depolama alanını incelemeye geçecek.

recoverd-files-dr-fone

Tarama işlemi bittikten sonra cihazınızda yer alan kurtarılabilir bilgiler gösterilecek. Silinmiş SMS’leri geri getirmek için soldan mesajlar seçin ve sağda beliren mesajlardan hangilerini kurtarmak istiyorsanız işaret koyun ve ardından sağ alttaki mavi kurtarma butonuna tıklayın. Sonuca ulaşacaksınız.