Kategoriler
Haberler

Moto G4 Play Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Moto G4 Play Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili yeni bilgiler mevcut. Bildiğiniz gibi Motorola geçtiğimiz yıl 3 farklı Moto G4 modelini kullanıma sunmuştu. G4 ve G4 Plus akıllı telefonlar Android 7.0 Nougat güncellemesini bir süre önce aldı. Güncelleme bazı bölgelerde Kasım ayından itibaren yayınlanmaya başlamışken ABD’de Mart ayında kullanıcıların cihazlarına ulaşmıştı.

Peki Moto G4 Play akıllı telefonda durum nasıl? G4 modelleri içerisinde en mütevazi donanımsal özelliklere sahip olan ve en uygun fiyatlı model konumundaki Moto G4 Play hala Android Marshmallow işletim sistemini çalıştırıyor; tabii koşullar düşünüldüğünde bu durum anlaşılabilir. Yazılım güncellemeleri uygun fiyatlı modellere genellikle daha geç sunulmakta. Ancak Motorola aradaki makasın fazla açılmasına müsaade etmeyecek gibi görünüyor.

Moto G4 Play Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Moto G4 Play Android 7.0 Nougat Güncellemesi 1

Lenovo bünyesinde faaliyetlerini yürüten firma, G4 Play akıllı telefona Android 7.0 Nougat güncellemesini kesinlikle sunacak. Güncellemenin Haziran ayından itibaren cihazlara ulaşması bekleniyor. Haziran esasında ABD’de satılan cihazlar için verilen tarih, diğer bölgeler için kesin bir bilgi bulunmamakta.

Moto G4 Play akıllı telefonun 5.0 inç genişlikli IPS ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. Akıllı telefona dört çekirdek 1.2 GHz Cortex-A53 işlemci ve Adreno 306 GPU’sunu barındıran Snapdragon 410 yongaseti güç veriyor. Cihazda 1 / 2 GB RAM, 8 / 16 GB depolama alanı, 8 MP çözünürlüklü f/2.2 ana kamera, ön yüzde 5 MP çözünürlüklü f/2.2 selfie kamerası, kullanıcı tarafından değiştirilebilen 2800 mAh kapasiteli pil gibi teknik detaylar bulunmakta. Moto G4 Play Ağustos 2016’da teknoloji mağazalarındaki yerini almıştı.