Kategoriler
Rehberler

WhatsApp’taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek

WhatsApp’taki gereksiz fotoğrafları otomatik olarak silmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. WhatsApp bünyesindeki özellikler ve çatısı altındaki devasa kullanıcı kitlesi sayesinde hem tüm dünyada hem de ülkemizde en çok sevilen anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi konumunda. WhatsApp’ta hem arkadaşlarımızla olan birebir konuşmalarda hem de grup sohbetlerde sürekli görsel alıp gönderiyoruz. WhatsApp’ı yoğun şekilde kullanıyorsanız bir süre sonra akıllı telefonunuzda yüzlerce hatta binlerce görsel birikebilir ve depolama alanınız hızla dolabilir. Bu durumda WhatsApp’taki gereksiz fotoğrafları otomatik olarak silmek isteyebilirsiniz. Dilerseniz temizlik için ne yapabileceğinize geçelim.

WhatsApp’taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek

Öncelikle akıllı telefonunuza Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Siftr Magic Cleaner uygulamasını yükleyin.

The app was not found in the store. 🙁

Uygulamayı yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey çalıştırmak ve arayüzdeki Clean butonuna dokunmak. WhatsApp kaynaklı gereksiz fotoğrafları otomatik olarak silecektir.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

WhatsApp'taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek 1

Uygulamayı kullanabilmek için aktif internet bağlantısı gerekmekte. Akıllı telefonunuzdaki dosyaları veritabanındaki bilgilerle karşılaştırıyor ve gereksiz içerikleri bu şekilde tespit edebiliyor.

WhatsApp'taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek 2

İşlem için alternatif olarak Gallery Doctor uygulamasından da yardım alabilirsiniz. Araç özellikle akıllı telefonunun galerisinde temizlik yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Gallery Doctor - Photo Cleaner
Gallery Doctor - Photo Cleaner
Developer: AVG Labs
Price: Free

Yükleyip açtıktan sonra ekran görüntüsündeki tabloyla karşılaşacaksınız. Skip butonuna dokunarak tanıtım kısmını atlayabilirsiniz.

WhatsApp'taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek 3

Şimdi biraz bekleyin, uygulama istenmeyen görseller için tarama gerçekleştirecektir.

WhatsApp'taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek 4

Analiz tamamlandığında bu ekranla karşılaşacaksınız.

WhatsApp'taki Gereksiz Fotoğrafları Otomatik Olarak Silmek 5

Burada kötü fotoğraflar, benzer fotoğraflar ve WhatsApp fotoğraflarının ayrı şekilde gruplandırıldığını göreceksiniz. Bu kategorilerden dilediklerinizi kolayca temizleyebiliyorsunuz.