Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek

Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. iOS işletim sistemindeki Calendar / Takvim uygulaması Facebook’taki etkinlik ve doğum günlerine erişebiliyor. Birçok ülkedeki ulusal tatil günlerini ekleyebiliyor. Araç aynı zamanda varsayılan e-posta istemciniz aracılığıyla ulaşan etkinlik ve davetleri de kullanabiliyor. Çeşitli uygulamalar aracılığıyla aldığınız etkinlik davetlerini iOS Calendar uygulaması takviminize işaretleyebiliyor. Uygulama Google Calendar gibi hizmetlerle de uyumlu. Gmail hesabınızı iPhone’unuza daha önce eklemediyseniz Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek için ele aldığımız aşamaları uygulamanız yeterli olacaktır.

Kapak resmi

Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek

iPhone’da Settings‘e gidin. Aşağı doğru kaydırma yapın ve Calendar uygulamasına dokunun. Accounts‘a girin. Varsayılan olarak iCloud ön planda bulunacaktır fakat daha farklı hesaplar eklemek de mümkün.

Add Account ekranında Google‘a dokunun ve Google hesabınızı ekleyin. Varsa Google Business veya Google Education hesabınızı da ekleyebiliyorsunuz. Birden fazla Google hesabı eklemeniz mümkün.

Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek 1

Google hesabınızla oturum açtıktan sonra neleri eşitlemek istediğinizi seçmeniz gerekmekte. iOS işletim sistemi e-posta, rehber, takvim ve notlar için eşitleme desteği sunuyor. Varsayılan olarak notlar dışında her şey etkinleştirilmiş oluyor. Eğer yalnızca Google Calendar ile iPhone’daki Takvim uygulamasını eşitlemek istiyorsanız Mail ve Contacts‘ı devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek 2

Birkaç dakika bekleyin, Calendar / Takvim uygulaması tüm bilgileri çekecektir. Takvim uygulamasını açın. Ekranın alt kısmındaki Calendars simgesine dokunun. Google hesabınız ve içindeki tüm takvimler burada listelenecektir. Senkronize etmek istemediğiniz takvimleri kaldırın. Senkronize etmek istediklerinizi işaretli olarak bırakın.

Google Calendar İle iPhone Takvim Uygulamasını Eşitlemek 3

Google hesabınız altında çok sayıda takvim oluşturduysanız ilk etapta temizlik yapmanız mantıklı olacaktır.