Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone Kullanarak Kayıp AirPods Yerini Bulmak

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklıkları AirPods olarak biliniyor ve yüksek fiyattan kullanıcılara sunuluyor. Bu seti alanlar kulaklıkların düşüp kaybolmasından çekiniyor. Eğer AirPods kulaklıklarınızın yerini bulamıyorsanız iPhone kullanarak çözüme ulaşabilirsiniz.

iOS: iPhone Kullanarak Kayıp AirPod Yerini Bulmak

Apple ise kaybolan bir AirPods için kullanıcıdan ek ödeme istiyor. Neyse ki iPhone özel iOS işletim sistemine yönelik yeni güncellemeden sonra AirPods yerini bulma desteği eklendi. Eğer iPhone kullanıyor ve işletim sistemini 10.3 ya da üstüne terfi ettiyseniz iPhone’umu Bul özelliğinden destek alarak kulaklık yerini tespit edebilirsiniz. Bunun için öncelikle varsa güncelleme kontrolü gerçekleştirin. Ayarlar uygulamasında Genel kısmında Yazılım güncellemesi var mı bakın. Ardından iOS cihazla yüklü gelen iPhone’umu Bul uygulamasını açın.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

Uygulama ana ekranında alt kısımdaki alanda size ait iOS cihazların listesini göreceksiniz. AirPod’unuzu temsil eden satıra tıklayın ve yerini bulun. AirPods içinde kablosuz internet erişimi olmadığı için uygulama sadece AirPods kulaklıkların Bluetooth üzerinden iOS cihazınıza son olarak bağlandığı konumu bilebilir. Bu nedenle otobüsle giderken düşen bir kulaklık yerine ev içinde kaybolan bir AirPods’un yerini bulma konusunda destek sağlayabilir. Aynı zamanda kutusunda duran ve şarj olan AirPods’ların yerini bulamaz. İşinizi kolaylaştırmak adına ses çalma butonuna basarsanız kulaklıktan ses geleceği için yakın planda ise sesini duyarak yerini bulabilirsiniz. Otomatik olarak gelen ses düzeyi artar ve sadece bir kulaklık kayıpsa sol/sağ kulaklığı sustur komutu verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?