Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Flightradar24 ile Uçuşları Yakın Takibe Alın

Hepmizin içinden geçen uçuş merakı kimileri için kabul edilemez bir korku olsa da gökyüzüne bakıp da kuşlar gibi özgür olmayı düşünmeyen yoktur. İşte bunu başarma imkanı veren ve yeri geldiğinde zorunlu olan uçak yolculuklarının dünyanın her yanında sürekli aktif ağlara dönüştüğü ortada.

Ekran Görüntüsü Resmi

iOS: Flightradar24 ile Uçuşları Yakın Takibe Alın

Basit bir fikirden doğan harika bir uygulama olan Flightradar24 sayesinde merakınızı giderebilir ve dünya genelindeki ticari uçuşları takibe alabilirsiniz. Sadece seferleri ve havayolu firmalarını değil uçmaktan olan uçak markası ve modelini de öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir

2006 yılında ADS-B (otomatik bağımsız gözlem yayını) esaslı kurulan Flight Radar 24, Avrupa genelindeki ekipmanları kullanıyor. Uydu navigasyon kullanılarak uçak konumu, yüksekliği, hızı, gibi bilgiler toplanıyor ve hava trafiği kontrolü tarafından toplanıyor.

Flight-Radar-2

Daha gerçekçi bilgiler sayesinde geleneksel radar yerini alıyor ve güvenlik artıyor. Flightradar24 sürekli olarak ağını genişletiyor ve kesintisiz internet erişimiyle sürekli bilgi alınabiliyor. Sadece temel bilgiler size yetiyorsa ücretsiz iOS sürümünü indirip denemelisiniz.

Aircraft-Landed

Konumunuzu öğrenmesine izin verin ve ardından Google Maps görünümü üzerinden gerçek zamanlı olarak dünya üzerinde gerçekleşen uçuşları görün. Herhangi bir uçağa tıklayıp modeli gibi bilgiler alın. Bir uçuşun bilgisine sahipseniz detaylı bilgi alabilir ve sevdiklerini taşıyan uçak inince bilgi sahibi olabilirsiniz.

Flight-Radar-1

Pro sürüm gerekli mi?

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

Kalkış saati, gittiği yer, geçen süre, tahmini varış gibi çok daha detaylı bilgileri alabilmek için Pro sürüm şart. Radar filtreleme özelliği ekleniyor. Belirli firmaların nereye uçtuğunu ve aldığı esasları bulabilirsiniz. Ayrıca pilotun bakış açısından üç boyutlu görüntü de sunabiliyor yani yardımcı pilot olabilirsiniz. Bu görüntü uçakta yer alan webcam değil, Google Earth ile oluşturulan sanal görüntü. Uygulama telefon alıcılarını aynı anda sonuna kadar zorladığından kısa sürede bataryayı tüketebiliyor.

Flight-Radar-3