Kategoriler
Rehberler

Belgeleri Tarayıp Yerden Kazanın

Kağıda basılı faturalar günümüzde iyice azaldı ve e-posta eklerine dönüştü ama dijital dönüşümü tam olarak tamamlanmış değil. Akıllı telefon, bulut depolama ikilisini kullanarak tüm belgelerinizi dijitale dönüştürebilir, kolayca arama yapabilir ve yer kaplamadan sonuca gidebilirsiniz.

Belgeleri Tarayıp Yerden Kazanın

Yeri geldiğinde ve rapor hazırlamanız gerektiğinde bu dijital içeriği kolayca analiz edip çekmeceleri karıştırmak ve eksik belgeleri yüzünden saçınızı yolmak zorunda kalmazsınız. Akıllı telefonların kameraları tarayıcı gibi kullanılabiliyor. Buna özel geliştirilmiş epey uygulama var.

iOS Dünyası

turboscan

Harika sonuçlar veren bir tarama uygulaması olan TurboScan ödemeli ve birden fazla sayfalı PDF’ler ve aynı zamanda JPEG oluşturma imkanı veriyor. Arabirim özel olmasa da kenar algılama ve genel tarama başarısı yüksek. Ayarlanabilir kontrast seviyesi işe yarıyor.

[appbox appstore id342548956]

CamScanner

Ücretsiz ama reklamlı ve ücretli sürümleri olan CamScanner başarılı sonuçlar veriyor. Uygulama sayesinde taradıklarınızı ücretli olarak faks çekebilirsiniz. Etiket girdisi, birlikte çalışma, metin algılama, parola ile belge koruma gibi artıları var. Ücretsiz sürümde bunların tümü kullanılamıyor.

[appbox appstore id388627783]

Android

Google kullanıcıları da CamScanner+ kullanabilir ya da daha popüler olan ücretsiz sürümü deneyebilir. Ücretsiz sürümde deneme olduğunu ifade eden bir mesaj üste basılıyor. CamScanner tarama kalitesi harika.

[appbox googleplay id=com.intsig.camscanner]

Diğer bir alternatifse ücretli olan ama ücretsiz sürümü de bulunan Mobile Document Scanner (MDScanner). Çoklu sayfa desteği, kenar algılama, metin/fotoğraf/çizim algılama desteği beğeni kazanıyor. Mobil ofis kullanıcılarının listesinde yer almalı.

[appbox googleplay id=com.stoik.mdscanlite]

Bulut Depolama

googledriveandroid

Google Drive’ın iOS ya da Android sürümünü kullanırsanız doküman tarama desteği ana menüde yer alıyor. Belgeleri hızlıca tarayın, dönüştürüp buluta dönerin ve depolayın.

[appbox appstore id507874739]

[appbox googleplay id=com.google.android.apps.docs]

Evernote uygulamasının da benzer biçimde mobil uygulamaları var ve fotoğraflı not alma desteği bulunuyor.