Kategoriler
Rehberler

Android: Müzik İçin Uyku Zamanlayıcı Ayarlamak

Android‘li akıllı telefonlarda Müzik İçin Uyku Zamanlayıcı Ayarlamak adına izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Ruhumuzu besleyen ve herhalde tüm dünyada insanlığın en çok etkilendiği sanat dalı olan müzik gün içerisinde çalışırken, dinlenirken ya da uyumaya hazırlanırken şüphesiz rahatlatıcı bir işlev görüyor. Günümüzde müzik dinlemek için çoğunlukla akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz. Uyumaya çalışırken ya da uyumanın hemen öncesinde müzik dinliyorsanız Müzik İçin Uyku Zamanlayıcı Ayarlamak isteyebilir, siz uyurken müziğin çalmaya devam etmesini önleyebilirsiniz. Dilerseniz bu işlem için kullanabileceğiniz Android uygulamasını daha yakından tanıyalım.

Android: Müzik İçin Uyku Zamanlayıcı Ayarlamak

Öncelikle Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Sleep Timer (Turn music off) uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=ch.pboos.android.SleepTimer&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Arayüzde büyük şekilde zamanlayıcıyı göreceksiniz. Ayarlama yapmadan önce müzik oynatmaya başlamanız gerekmekte.

Kullandığınız müzik oynatma uygulaması / kaynağını çalıştırın ve müzik oynatmaya başlayın.

Uygulamaya geri dönün, şimdi ayarlama yapabileceksiniz. Arayüzde Sleep Now ve Stop seçenekleri bulunmakta. Buradan dilediğiniz seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Zamanlayıcı aktive olacak ve ayarladığınız süre sonunda müzik oynatımı son bulacaktır. Bildirim çubuğunda da zaten uygulamayı göreceksiniz. Zamanlayıcıyı durdurmak için buradaki Stop seçeneğini kullanabilir, Extend butonuna dokunarak bu süreyi kolayca uzatabilirsiniz.

Uygulamanın müzik oynatma özelliği de bulunmakta. Yani doğrudan Sleep Timer ile müziklerinizi dinleyebilir ve uyku zamanlayıcıyı ayarlayabilirsiniz. Aracın Google Play Music, TuneIn Radio, Spotify, YouTube gibi uygulamaları desteklediğini sözlerimize ekleyelim.