Kategoriler
Rehberler

Android: PDF Dosyasından Sayfa Almak

Android‘li akıllı telefonlarda PDF dosyasından sayfa almak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Abobe’un yarattığı PDF dosya formatı günümüzde belge dağıtımında sıklıkla tercih ediliyor. Bu dosyalar hemen her platformda aynı şekilde görüntülendiği için sevilmekte. PDF belgeleri genellikle çok sayfadan oluşuyor, bazen PDF dosyalarında yer alan belirli bir sayfa ya da birkaç sayfayı elde edip bunlardan yeni bir PDF belgesi oluşturma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Neyse ki Android işletim sistemli akıllı telefonlarla bilgisayara ihtiyaç duymadan PDF dosyasından sayfa almak mümkün. Dilerseniz işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize yakından bakalım.

Android: PDF Dosyasından Sayfa Almak

Öncelikle ilgili PDF dosyasını görüntüleyin. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip butona dokunun. Menüdeki Print seçeneğini kullanın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Android PDF Dosyasından Sayfa Almak 1

Buradan Select a printer‘ı seçin. Ardından Save as PDF seçeneğine dokunun.

Android PDF Dosyasından Sayfa Almak 2

Karşınıza gelen arayüzdeki Colour bölümünden renk seçimi yapabilir, Paper Size bölümünden kağıt boyutunu düzenleyebilirsiniz. Orientation bölümünden belgenin portre ya da manzara formunda oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Ayırmak istediğiniz sayfaları ise Pages seçeneği aracılığıyla seçmeniz gerekecek. Bizdeki 8 sayfalık belge için Range of 8‘i seçtik ve ayırmak istediğimiz sayfaları sol alt kısımda yer alan kutucuğa yazdık.

Android PDF Dosyasından Sayfa Almak 3

Kayıt ekranında mevcut PDF belgesinden elde ederek oluşturacağınız yeni dökümanın kayıt dizinini seçmeniz ve yeni dosyaya bir isim vermeniz gerekmekte. Save butonuna dokunarak dosyayı kaydedebilir ve dilerseniz arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.