Kategoriler
Rehberler

Android: Bilgisayar Klavye Faresiyle Telefon Kontrolü

Üretkenlik konusunda epey yol kat etmiş olan akıllı telefonlar güçlü donanımlara sahip ve sürekli yanımızda. Belirli işlere özel çok sayıda uygulama seçeneği var. Çoğu durumda dokunmatik ekrana parmakla müdahale ederek işlem yapıyoruz ve hızımız kesilebiliyor.

Android: Bilgisayar Klavye Faresiyle Telefon Kontrolü

İşte bu durum büyük oranda üretkenliği düşüren en büyük sorun. Aşmak için klavye ve fare çözümlerini Bluetooth üzerinden bağlamayı deneyebilirsiniz. Bir diğer seçenekse bilgisayar kullanır gibi akıcı biçimde fare ve klavyeden destek alabilmek adına özel uygulama kullanmak. DeskDock uygulaması aradığınız çözüm ve hızlı, kararlı yapısıyla sonuç veriyor.

DeskDock Free
DeskDock Free
Price: Free

Kullanışlı olmasına rağmen pek bilinen ve kullanılan bir uygulama değil ama kendinizi bir anda geri çekmeyin. Ücretsiz ve ücretli PRO sürümleri yer alıyor.

DeskDock PRO
DeskDock PRO
Price: ₺19,99

Öncelikle ücretsizi deneyin ve beğenirseniz PRO alın. Android cihaz ekranını ikinci ekrana dönüştürüyor ve fareyi bilgisayar ekranının dışına sürükleyince cihazınıza geçiyor. Ücretsiz sürümde sadece fare kullanılırken PRO sürümde klavye de cihazla kullanılabiliyor. Pano paylaşma, çoklu dokunuş, çoklu cihaz, sol/sağ tık düzenleme seçenekleri iki sürümde de var.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

java-download-670x464

Android sürümü kurmadan önce bilgisayarınıza sunucu kurmanız gerekiyor. Bunun için JAVA sitesine girin ve Java JRE 1.7 ya da üstü kurun. Ardından mobil cihazda geliştirici seçenekleri içinden USB debug aktifleştirin.

usb-debugging-571x500

Bundan sonra USB kablosuyla bilgisayara bağlayınca debug sürücüleri kurulmalı. Tanımadıysa Android Developer sitesinden sürücü bulup indirmeniz gerekecek: https://developer.android.com/studio/run/oem-usb.html

Son olarak geliştirici sitesinden DeskDock sunucu programını indirin ve kurun: http://fdmobileinventions.blogspot.mx/p/deskdock-server.html

deskdock-settings

Kurulup açılınca sağ tıklayıp ayarlarını özelleştirin.

Android kurulum

deskdock

Sunucu doğru kurulmuşsa USB kablosuyla bağlantı yapar yapmaz DeskDock uygulaması otomatik olarak bağlanmalı. Bağlantı olmuyorsa sürücüleri tekrar kurmanız gerekebilir.